Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 1310

CAD tip CAD tip # 2312:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak otevírat DWG výkresy poklepáním v jediném okně AutoCADu?

A - odpověď ... nebo naopak jak otevřít více výkresů v různých sezeních?

Způsob otevírání souborů s příponou DWG při poklepání ve správci souborů je určen nastavením ve Windows. V Průzkumníku Windows, Nástroje, Možnosti složky, karta "Typy souborů", zvolte DWG - Výkres AutoCADu, stiskněte Upřesnit, vyberte akci "Spustit AutoCAD" (open) a stiskněte tlačítko "Upravit...". Nyní zaškrtněte volbu "Používat DDE", pokud chcete otevírat DWG výkresy v jediném sezení, anebo volbu zrušte pro otevírání v samostatných sezeních.

Je-li vybrána volba "Použít DDE", hodnota "Zpráva DDE" by měla být nastavena na [open("%1")], Aplikace na acad (popř. "Aplikace DDE" na AutoCAD.r**.DDE) a Téma na System.

Ve vyšších verzích AutoCADu je pro otevírání DWG souborů implicitní aplikací utilita AcLauncher.exe ("AutoCAD DWG Launcher"). Přiřaďte tedy k DWG akci C:\Program Files\Common Files\Autodesk Shared\AcShellEx\AcLauncher.exe.

Ve Windows 10, 8, Vista a Win7 lze akce pro jednotlivé typy souborů nastavovat jen v Registry nebo pomocí doplňkových nástrojů jako jsou např. aplikace FileTypes nebo File Type Doctor (popř. např. v Total Commanderu). Ale zde většinou postačí re-asociovat soubory .DWG s aplikací "AutoCAD DWG Launcher" - klikněte v Průzkumníku na DWG soubor pravým tlačítkem a zvolte "Otevřít v programu" > "Zvolit jinou aplikaci > "AutoCAD DWG Launcher" a zaškrtněte "K otevírání souborů .dwg vždycky používat tuto aplikaci". Pokud není položka "AutoCAD DWG Launcher" nabízena, zvolte "Najít jinou aplikaci" a vyberte aclauncher.exe ručně.

Pokud tento postup nepomůže, zkuste rovněž resetovat váš profil AutoCADu (tip 10362), nebo zkuste dočasně nastavit ve Vlastnosti>Kompatibilita u acad.exe a u aclauncher.exe volbu "Spustit tento program jako správce".

Další možnou příčinou je nastavení DDE v případech, kdy máte nainstalováno více verzí dané aplikace. Např. při instalaci AutoCADu Mechanical 2017 a 2018 ověřte nastavení Registry klíče HKEY_CURRENT_USER\Software\Autodesk\DwgCommon\shellex\apps\{56A0F03C-50A5-425e-B919-1E5E40FA0168}:ACADMPP. Hodnoty OpenDdeSvc a PrintDdeSvc upravte z AutoCAD.r21.DDE na AutoCAD.r22.DDE.

Důležité: V každém případě systémovou proměnnou AutoCADu SDI musíte nastavit na 0, jinak budou výkresy otevírány v samostatných sezeních i při volbě použití DDE.

Poznámka: Nezaměňujte otvírání více kopií AutoCADu se zobrazením více položek výkresů v dolním Panelu nástrojů Windows - viz TASKBAR

ACADLTMapADTACADMMDT
100% WinXP,Vista,Win7,Win8,Win10,Win11  CAD 
27.6.2002    23234×   FAQ  
autocad instalace kompatibilita proměnná vlastnosti výkres
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist