Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 3694

CAD tip CAD tip # 5817:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Rozdíly mezi stávajícím profilem a navrženou niveletou v Civil 3D 2008.

A - odpověď Report - Rozdíly mezi stávajícím profilem a navrženou niveletou:

Pomocí doplňkové aplikace ExistingProfilePoints můžete AutoCAD Civil 3D 2008 rozšířit o funkci výpisu informace o průběhu trasy a nivelety do jednoho souboru. Doplňkovou reportovací aplikaci přidáte do Civil 3D následujícím postupem.

Postup načtení aplikace do Civil 3D:

 1. Data, která si můžete stáhnout z www.cadstudio.cz/download , si překopírujte do složky: c:\Program Files\AutoCAD Civil 3D 2008\Data\Reports\vba-csy\
 2. V Civil 3D v menu Obecné klepněte na možnost Panel nástrojů. Do pracovního prostoru (okno Prospektor, Nastavení, atd.) se vám přidá záložka Sada nástrojů. Přepněte se do tohoto okna. V okně vidíte dvě položky – "Reports manager" a "Zprávy a výpisy". Pokud používáte Civil 3D bez Country Kitu, budete mít k dispozici pouze zprávy a reporty v anglickém jazyce, tedy položku Reports manager. Pokud jste si nainstalovali český Country Kit, dojde k instalaci přeložených zpráv do českého jazyka a přibude vám položka Zprávy a výpisy.
 3. Pro načtení aplikací klepněte v okně Sady nástrojů na ikonku , která vám umožní upravit obsah sady nástrojů. Zobrazí se okno Panorama a v něm informace související s úpravou sady nástrojů.
 4. V otevřeném okně Panorama klepněte pravým tlačítkem myši na "Zprávy a výpisy" a zvolte možnost Nová kategorie. Nazvěte ji např. Aplikace. Nyní klepněte pravým tlačítkem myši na vytvořenou kategorii Aplikace a zvolte možnost "Nový nástroj".
 5. V okně nástroje definujte jeho název, např. "Profil x Niveleta". Jako typ zprávy nastavte VBA. V řádku "Spouštěný soubor" nastavte tuto cestu: C:\Program Files\AutoCAD Civil 3D 2008CZ\Data\Reports\vba-csy\Report_ExistingProfilePoints.dvb. V řádku "Název makra" nastavte ExistingProfilePoints_RunReport. Potvrďte nastavení klepnutím na tuto ikonku vpravo nahoře. Nastavení by mělo vypadat shodně jako v následujícím obrázku:

 6. Nyní je aplikace připravena k použití. V Panelu nástrojů poklepejte na nástroj "Profil x Niveleta" a aplikace zobrazí následující dialogové okno:

 7. V horní části okna zaškrtněte, pro kterou niveletu se má report vytvořit a ve spodní části okna definujte správný profil terénu. V jeden okamžik lze report vytvořit pouze pro jednu dvojici niveleta-profil. Můžete také omezit rozsah staničení, pro které se má report vytvořit a nastavit, v jakých možných bodech má být vypsána výška. K dispozici jsou body v daném intervalu staničení, vrcholové body směrového i výškového polygonu či body stávajícího terénu. Report je možné vygenerovat i do formátu Excelu.
 8. Pro vygenerování reportu stačí klepnout na tlačítko "Vytvoř report". Výsledkem bude podobná zpráva:

 9. Pokud se vám stane to, že report se vytvoří, ale bude obsahovat pouze jeden jediný řádek s daty, je problém pravděpodobně v nastavení staničení. V takovém případě na kartě Nastavení klepněte pravým tlačítkem myši na váš výkres a zvolte možnost "Upravit nastavení výkresu".
 10. V nově otevřeném dialogovém okně klepněte na záložku "Okolní nastavení". Přejděte v menu dolů až na část (větev) Staničení. Zde změňte hodnoty jednotek na metr, případně si nastavte, na kolik desetinných míst mají být hodnoty zobrazeny:
 11. Po opravě na metry a novém spuštění reportu již vše proběhne v pořádku.
Civil2008
100% *  CAD 
26.10.2007    7351×  
autocad civil excel formát instalace obrázek terén trasa výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Civil 3D 2008 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist