Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 9081 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoVýkres ozubeného kola

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Kmasek Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 12.bře.2007
Lokalita: ČR (JM)
Stav: Offline
Bodů: 201
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Výkres ozubeného kola
    Zasláno: 19.úno.2010 v 13:09
Dobrý den,
Inventor vygeneroval ozubené kolo. Udělal jsem výkres tohoto kola, ale nedaří se mi vložit roztečnou kružnici na kolo, abych ji mohl zakótovat.
A dokáže inventor vložit tabulku s údaji o ozubeném kole, nebo nevytvořil již někdo takovou tabulku?
Děkuji
Zpět nahoru
Pavel Žáček Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Autodesk Product Design Suite Ultimate 2012
Stav: Offline
Bodů: 446
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.úno.2010 v 13:58
Pokud máte ozubené kolo vygenerované Inventorem jako součást, pak v něm lze najít válcovou plochu, která je skrytá a je vytvořená vytažením kružnice do plochy. To je roztečný válec. Stačí ho nechat zobrazit ve výkresu a máte roztečnou kružnici.
Pavel Žáček
Zpět nahoru
Pavel Žáček Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Autodesk Product Design Suite Ultimate 2012
Stav: Offline
Bodů: 446
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.úno.2010 v 14:04
Co se týče tabulek k ozubeným kolům, s tím bojuju v Inventoru už dlouho, zkoušel jsem různé způsoby a žádný nepovažuji za ideální. Jen vzpomínám na starý dobrý MechSoft a AutoCAD2000, který to řešil elegantně. Údajně má nějaké tabulky vytvořené Xanadu a snad se tam dají koupit. Nemohu posoudit, protože je nemáme koupené. Ale všechna řešení, která jsem až dosud vyzkoušel, zahrnovala spoustu ruční práce. A to už vůbec nemluvím o tom, že by se tabulka sama aktualizovala po přepočítání kola a nějaké změně.
Pavel Žáček
Zpět nahoru
Kmasek Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 12.bře.2007
Lokalita: ČR (JM)
Stav: Offline
Bodů: 201
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.úno.2010 v 15:56
Díky, podařilo se.
Zpět nahoru
Pavel Žáček Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Autodesk Product Design Suite Ultimate 2012
Stav: Offline
Bodů: 446
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.úno.2010 v 07:51
Jedna z možností, jak dostat tabulku oz. kola do výkresu je vytvoření zprávy v podobě html souboru a pak nějakým způsobem překopírovat tuto tabulku z html do výkresu Inventoru.
Pavel Žáček
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.úno.2010 v 08:38
Tato skutečnost mě také mrzí - pomocí DA spočítáte všechny potřebné hodnoty, takže přidat možnost vygenerování a vložení tabulky, která bude asociována s výpočtem, je pouze rutinní programátorská práce (alespoň předpokládám). Totéž bych přivítal u dalších součástí generovaných pomocí DA - např. pružin - ty v současné době zadávám do výroby jenom s HTML protokolem (což není úplně to pravé), který obsahuje všechny potřebné údaje včetně diagramu ... ale dostat diagram do výkresu nejde, natož vypočtené hodnoty!!!!
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
horalek Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 03.zář.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor, Vault Pro, AutoCAD M, PLM
Stav: Offline
Bodů: 378
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.úno.2010 v 09:07
Vím, že to není úplně čisté, ale je možné z protokolu o výpočtu HTML vzít graf pružiny i s tabulkou a vložit do výkresu jako obrázek.
Zpět nahoru
HK-racer Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 15.srp.2005
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 7
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.bře.2010 v 15:04

Já jsem tabulku ozubení vkládal z Excelu. Normálně v něm vytvořit tabulku se všema hodnotama, celý pole zkopírovat, ve výkresu dát vložit tabulku a pole sem vložit. Možná né úplně profesionální, ale celkem efektivní.

Zpět nahoru
Charlee Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 11.dub.2006
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor, Vault, Mechanical a další ver.2021
Stav: Offline
Bodů: 279
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.bře.2010 v 08:43

Výcuc z mého makra na vepsání informací z modelu šneku do tabulky výkresu:  

KoeficientMilimetru = 10
KoeficientStupnu = 180 / pi  'Přepočet radiánú na stupně
Zaokrouhlit = 3  'Přepočet nevim čeho na mm
q = 10  'Zatim sem nenašel
a = 1  'Zatim sem nenašel

OsovyModul = (KoeficientMilimetru * ModelSneku.ComponentDefinition.Parameters.Item("da_d").ModelValue / q)
PocetZubu = ModelSneku.ComponentDefinition.Parameters.Item("da_z").ModelValue
UhelStoupani = Round(KoeficientStupnu * Atn(PocetZubu / q), 4) & "°"
TloustkaZubu = Round(0.5 * pi * OsovyModul, Zaokrouhlit) 'Pouze pro šnek
VyskaHlavyZ = a
CisloVykresuKola = oDrgDoc.PropertySets.Item("Design Tracking Properties").Item("Part Number").Value
PocetZubuKola = ModelSneku.ComponentDefinition.Parameters.Item("da_z2").ModelValue
VzdalenostOs = Round(KoeficientMilimetru * ModelSneku.ComponentDefinition.Parameters.Item("da_aw").ModelValue, Zaokrouhlit)
SoucinitelPrumeruSneku = q
Modul = Round(OsovyModul * Cos(Atn(PocetZubu / q)), Zaokrouhlit)
PrumerRoztecneKruznice = Round(KoeficientMilimetru * ModelSneku.ComponentDefinition.Parameters.Item("da_d").ModelValue, Zaokrouhlit)
StoupaniSroubovice = Round(KoeficientMilimetru * ModelSneku.ComponentDefinition.Parameters.Item("d30").ModelValue, Zaokrouhlit)
  UhelProfilu = KoeficientStupnu * ModelSneku.ComponentDefinition.Parameters.Item("da_alfat").ModelValue & "°"

Na něco jsem přišel pouze pokusy. Třeba to někomu pomúže, nebo inspiruje. Nebo mě doplňte či opravte.

Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 6766:Čelní ozubené kolo v Inventoru.
Tip 9718:Jak získat detailní geometrii ozubeného kola v Inventoru?
Tip 8522:Jak získat přesný tvar zubu ozubeného kola?
Tip 10863:Jak v Inventoru navrhnout ozubené kolo z plastu?
Tip 13253:Ozubený hřeben, šnekový převod, šikmé ozubené kolo a další typy převodů ve Fusion 360.
Tip 8516:Jak aplikovat vypočtené ozubení na existující prvek/plochu?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,820 sekund.