Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 4388 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoProč Autodesk koupil zrovna HSMWorks? Teď už je to jasnější

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Konstruktér RSS Zobrazit panel
RSS roboti
RSS roboti

Robot

Přihlášen: 24.úno.2011
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 114
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Proč Autodesk koupil zrovna HSMWorks? Teď už je to jasnější
    Zasláno: 31.led.2013 v 13:29

Z řady loňských akvizic na CAD/CAM trhu byla tato jednou z nejdiskutovanějších.

Autodesk absorboval výrobce CAM systému, určeného výhradně pro konkurenční SolidWorks, což pochopitelně vyvolalo řadu otázek. Sami jsme se tomuto tématu opakovaně věnovali, podařilo se nám vyzpovídat i manažera Carla Whitea, který stál u zrodu myšlenky koupit právě HSMWorks.

S tímtéž Carlem Whitem nyní hovořil kanadský novinář Ralph Grabowski. Jaká to náhoda, že zrovna v Orlandu na Floridě, v době, kdy se tamtéž konala konference SolidWorks World (znamenalo to totiž jedinečně silnou koncentraci uživatelů i prodejců HSMWorks na jednom místě, tedy výjimečnou příležitost k osobním jednáním).

Zde jsou ve zkratce hlavní důvody, proč zvolil Autodesk právě HSMWorks podle informací zveřejněných ve zpravodaji upFront.eZine:

  • HSMWorks je unikátní v tom, že jde o „distribuovaný“ CAM systém. To znamená, že umožňuje rozdělit prováděné výpočty na teoreticky libovolný počet procesorů a tím je zásadně zrychlit. Co dokáže jeden procesor za 100 procent času, dva udělají za polovinu, tři za 33,3 procenta a tak dále. Představte si potom, jak rychlý může být výpočet, pokud jej realizujete přes cloud se stovkami či tisíci zapojených procesorů…
  • Je to „nejmladší“ ze všech CAM systémů a jako první byl od počátku vyvíjen v 64bitové verzi s podporou vícejádrových operací.
  • Obráběcí dráhy jsou vypočítávány procesorem počítače (CPU), nikoliv grafickým procesorem (GPU) – právě díky tomu může být výpočet distribuován na více procesorů/počítačů v síti a tím významně urychlen. Zapojené počítače si přitom vystačí s miniaturní aplikací o velikosti pouhých 800 kB.

To vše předurčuje HSMWorks k pravděpodobně snadné transformaci do portfolia Autodesku, zaměřeného čím dál víc na cloudovou platformu. Celý záznam rozhovoru v angličtině najdete na webu upFront.eZine.

 

Viz pokračování...

Konstrukter.cz - časopis věnovaný CAx technologiím
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 8969:Nedokumentovaná volba příkazu OTOČ - aneb: teď jdu na sever....
Tip 1387:Je model předplatného již "napořád"? Mohu roční předplatné vynechat?
Tip 4276:Jak se jen jmenuje ten příkaz od "K"...
Tip 10420:Jak v Inventoru 2015/2016 použít paletu barev z verze 2012?
Tip 2760:Je nutné k DesignJetu 500 koupit podlahový stojan (jako k DesignJetu 450C), abychom mohli tisknout na roli?
Tip 8701:Odkud lze stáhnout české lokalizace Autodesk produktů? (jazykové balíčky)


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panelStránka byla vygenerována za 0,172 sekund.