Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 2637 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

V řezech se nezobrazuje pláň připojeného koridoru

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2533
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace Mantlík Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: V řezech se nezobrazuje pláň připojeného koridoru
    Zasláno: 28.srp.2023 v 12:56
Zdravím
Mám náměstí s dvěma cca rovnoběžnými vozovkami (dále A, B) po okrajích a prostorem mezi nimi.
Zatím jsem udělal koridory pro obě vozovky s přilehlým parkovacím stáním a chodníky.
Pro vozovku A jsem udělal řezy přes celou šířku a přes vzorkování dalších zdrojů připojil oba koridory.
Koridor vozovky A se v řezech zobrazuje "mravně". Ale v krajních podsestavách koridoru B se nezobrazuje jejich pláň. Přitom pokud udělám samostatné řezy jen pro koridor B, tak ty se zobrazují správně ...
PS že se v řezech koridoru A nezobrazuje osa připojeného koridoru B mi až tak nevadí, ale dala by se nějak zobrazit?
Díky za nápady
J. Mantlík

Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2533
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace Mantlík Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.srp.2023 v 13:22
V této souvislosti jsem si ještě všimnul u připojených řezů koridoru B, že se na jedné straně (pravé) přehodily výšky POD obrubníkem a NA obrubníku, na druhé straně to je v pořádku.
Přitom opět na samostatných řezech koridoru B toje správně ... Co s tím - jde to vůbec ?
A nebude nakonec ve výsledku rychlejší tyzy vygenerovat samostatně A a B a ručně to spojit?
Díky
J. Mantlík

Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2533
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace Mantlík Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.zář.2023 v 11:27
Dobrý den
Zkusím zopakovat dotaz, třeba se nějaký chytrý mozek vrátil z dovolené ... Smile
PS. Ta pláň koridoru B mi až tak nevadí, větší opruz při větším počtu řezů jsou ty přehozené výšky
Omlouvám se a děkuji za případné nápady
J. Mantlík

Zpět nahoru
kuba.92 Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 04.kvě.2012
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD,Civil3D
Stav: Offline
Bodů: 38
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace kuba.92 Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.zář.2023 v 10:26
Dobrý den,
mohl byste mi nasdílet tento soubor? Takto z popisu chápu, že se koridor B nezobrazuje korektně, protože je generován z jiné osy a pokud tyto osy nejsou na 100% rovnoběžné, tak tam může být v zobrazení problém. Ovšem zdá se mi zvláštní, že by se pláň vůbec nezobrazovala.
To přehození výšek bych potřeboval vidět v konkrétním souboru.
Děkuji
S pozdravem
Jakub Líbal
Zpět nahoru
kuba.92 Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 04.kvě.2012
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD,Civil3D
Stav: Offline
Bodů: 38
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace kuba.92 Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.zář.2023 v 15:56
Dobrý den,
pláň se mi v řezech zobrazila poté, co jsem v okně vzorkování datových zdrojů Koridor sever odebral a ve druhém kroku ho zpět opět přidal.

Vyzkoušejte také.
Děkuji
S pozdravem
Jakub Líbal
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2533
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace Mantlík Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.zář.2023 v 16:18
Děkuji
Tenhle fígl občas také používám, i tady, ale mně se nic nestalo ... Asi "trpaslíci" poznali silnějšího páníčka a podvolili se Wink
Tak jsem to pro jistotu zkusil znova .. a nic  No nevadí, třeba příště
Děkuji


J. Mantlík

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 7881:VIPKlopení zemní pláně s inflexním bodem na trase.
Tip 6228:VIPJak přenést terén, profily a řezy do starší verze Civil 3D?
Tip 5972:Správné klopení pláně krajnic při návrhu silnic v Civil 3D.
Tip 13487:Využití šablony koridoru
Tip 6584:Klopení pláně zemního tělesa v AutoCAD Civil 3D.
Tip 7525:Vytyčení hran koridoru z řezů.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,590 sekund.