Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 9594 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoNormy

 Odpovědět Odpovědět Stránka  <1234> archiv
Autor
Balda Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 19.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
hlavu :)
Stav: Offline
Bodů: 251
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.bře.2007 v 16:35
Docela mě mrzí, že někteří členové narušují kultivovanou formu toho fóra.
Určitě by jsem si nepřál (a snad nejenom já), aby diskuze na Cadforu nabrala směr diskusních fór nejmenovaných online deníků. Kde se opravdu projevuje "Vox populi" v celé své kráse.

Balda


Upravil Balda - 06.bře.2007 v 16:36
Zpět nahoru
Machacek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
BricsCAD, Cadkon MEP
Stav: Offline
Bodů: 719
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.bře.2007 v 16:38
Chystám se napsat na OSU a podobné instituce vybírající autorské poplatky, jak je to s námi projektanty. Taky vytváříme duševní vlastnictví. Za autorská práva nám nikdo nedává ani korunu i přesto, že děláme kopie na kopírkách, které jsou zpoplatněny. Pálíme projekty na CD, ke kterým se vybírá autorský poplatek ... Zkrátka někdo by nám měl něco dát. Nic si od toho neslibuju, ale spíš jenom tak si do někoho rejpnout.
Jiří Macháček

BricsCAD, Cadkon MEP
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.bře.2007 v 16:45
Balda: Je tomu bohužel tak, jedná se o všeobecný problém diskuzních fór. Je pravda, že se vždy najde pár jedinců, ale když se na to podíváte globálně, tak lze toto fórum považovat za velmi korektní a seriozní co se vyjádřování týče a za to všem děkuji. Koneckonců např. prasopal666 se již jednou přesvědčil, že tento způsob mluvy může se státi poněkud  nešťastným - viz jeho první příspěvky. Koneckonců když se někdo takto vyjadřuje, tak dělá ostudu především sám sobě.
 
Machacek: Dobry nápad, v dnešní době je potřeba se bránit a pojmout to třeba i s humorem.... fandím Vám.
Zpět nahoru
Narlen Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 19.led.2007
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
ADT2007+CADKON-DT+, CADKON 2D 2007, Atlas DMT 4.20
Stav: Offline
Bodů: 41
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.bře.2007 v 21:42
Protože řada 01 jsou obecné normy.. nic nenaděláte.. btw. ve stavebním zákoně je skutečně věta, že nezbytné normy mají být přístupné zdarma.. rozebíralo se to i v televizi..zatímco ministerstvo tvrdí, že se to řeší, ředitel ČNI řekl, že zdarma v žádném případě... také nechápu tak vysoké ceny norem, nemluvě o různých změnách a opravách, které v tom celém dělají akorát bordel..

Upravil Narlen - 06.bře.2007 v 21:43
J.R.
icq: 171-572-780
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.bře.2007 v 21:46
Sakreš, tož ten pořad jsem zmehl, škoda. Já osobně ty opravy nesnáším, kdo se v tom má vyznat, raději kdyby vydali tu normu celou znova... a aktualizace by měl být v ceně.

Upravil PepaR - 06.bře.2007 v 21:59
Zpět nahoru
Narlen Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 19.led.2007
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
ADT2007+CADKON-DT+, CADKON 2D 2007, Atlas DMT 4.20
Stav: Offline
Bodů: 41
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.bře.2007 v 21:47
Původně odeslal(a) Mantlík Mantlík napsal(a):

No obávám se, že my to tady nevyřešíme .....
 

Ale určitě se zjistí, že "to je v souladu s evropským právem"

Mimochodem dnes jsem někde zahlédl článeček o tom, že když  majitel restaurace pustí nahlas rádio, tak musí za každou písničku platit poplatky autorským svazům - a to přestože tyto poplatky platí i provozovatel příslušné stanice - tedy se také platí 2x - samozřejmě v souladu s evropským právem


Tento článek jsem četl a rozčílil jsem se k nepříčetnosti (kolegové z kanceláře by potvrdili ;) ..nicméně jak tu někdo již psal.. některé instituce skutečně neví, kde by si namastily kapsu a my abychom platili, protože nám nic jiného nezbývá..

Upravil Narlen - 06.bře.2007 v 21:47
J.R.
icq: 171-572-780
Zpět nahoru
Narlen Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 19.led.2007
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
ADT2007+CADKON-DT+, CADKON 2D 2007, Atlas DMT 4.20
Stav: Offline
Bodů: 41
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.bře.2007 v 21:48
Původně odeslal(a) PepaR PepaR napsal(a):

Sakreš, tož ten pořad jsem zmehl, škoda. Já osobně ty opravy nesnáším, kdo se v tom má vyznat, raději kdyby vydali tu normu celou znova...


To ano, ale když už tu normu s odpuštěním zku*ví, tak ať si potom za ty různé změny neúčtují peníze.. kupříkladu ČSN 73 6110 stála přes 800 za nějakých 120 stran zhruba..tomu říkám výdělek.. Kdybych si vystačil s jednou normou, ale to máte tuhle citovanou normu a támhle související normu a teď z ní potřebujete jednu tabulku, ale musíte ji samozřejmě koupit celou :/ Mrzuté...
J.R.
icq: 171-572-780
Zpět nahoru
Narlen Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 19.led.2007
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
ADT2007+CADKON-DT+, CADKON 2D 2007, Atlas DMT 4.20
Stav: Offline
Bodů: 41
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.bře.2007 v 21:49
Původně odeslal(a) Machacek Machacek napsal(a):

Chystám se napsat na OSU a podobné instituce vybírající autorské poplatky, jak je to s námi projektanty. Taky vytváříme duševní vlastnictví. Za autorská práva nám nikdo nedává ani korunu i přesto, že děláme kopie na kopírkách, které jsou zpoplatněny. Pálíme projekty na CD, ke kterým se vybírá autorský poplatek ... Zkrátka někdo by nám měl něco dát. Nic si od toho neslibuju, ale spíš jenom tak si do někoho rejpnout.


Máte mou plnou podporu ;)
J.R.
icq: 171-572-780
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.bře.2007 v 22:36
Původně odeslal(a) Narlen Narlen napsal(a):

btw. ve stavebním zákoně je skutečně věta, že nezbytné normy mají být přístupné zdarma..
Prosím Vás, v které pasáži zákona to je, četl jsem to taky, ale nyní to ne a ne najít.
 
Předem děkuji.


Upravil PepaR - 07.bře.2007 v 00:09
Zpět nahoru
zisoun Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 25.pro.2006
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD LT 2007
Stav: Offline
Bodů: 232
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.bře.2007 v 00:01

Závěrečná ustanovení 

                                                   § 196
(2)  Pokud tento zákon nebo jiný právní předpis vydaný k jeho provedení stanoví povinnost postupovat podle technické normy (ČSN, ČSN EN), musí být tato technická norma bezplatně veřejně přístupná.

Zisounek
Zpět nahoru
Narlen Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 19.led.2007
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
ADT2007+CADKON-DT+, CADKON 2D 2007, Atlas DMT 4.20
Stav: Offline
Bodů: 41
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.bře.2007 v 07:12
Díky, zisoune, stihl jste odpovědět dříve než já :-)
J.R.
icq: 171-572-780
Zpět nahoru
Kotlaba Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
už žádné
Stav: Offline
Bodů: 376
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.bře.2007 v 07:19
K normám: Byl jsme kdysi na nějakém školení - prý kdyby ta firma co se normami živí dostala čtyřicet milionů tak by ty normy dala na internet.
K placení za kopírování (připadá mi to jako nápisy v zahraničních obchodech "Češi nekrást tady") uvedu tento odkaz:
(vraťte nám Lampárnu na Hlavním nádraží).
Slyšel jsem (ale nevím jak dalece je to pravda) že ty poplatky jsou určeny pro umělce kteří hrají a zpívají (nebo jejichž díla se šíří) v rozhlasu a televizi a lze je odtud nahrát Podle našich výkresů asi nikdo zpívat nebude:-(
Ptal jsem se v televizi, když budu přebývat v bytě jehož majitel nemá přihlášenou televizi a já si tam přinesu svou co mám dělat abychom já nebo on kvůli tomu nepřišli do maléru - prý stačí že platím za televizi ve svém trvalém bydlišti. Tak by asi stačilo kdyby se hostinský domluvil s nějakým štalgastem že televizor do hostince přinesl on a že se tam na ni soukromě dívá (paragraf je klikatej soudruzi a kdyby bylo všechno jasný na co bysme měli právníci - citát jedoho činovníka ještě z totalitních dob).
Zpět nahoru
Narlen Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 19.led.2007
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
ADT2007+CADKON-DT+, CADKON 2D 2007, Atlas DMT 4.20
Stav: Offline
Bodů: 41
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.bře.2007 v 07:37
To nebude tak zcela pravda...podle programů, které si koupíte, také nezpíváte a přesto softwaroví výrobci samozřejmě autorská práva mají a dostávají za ně zaplaceno.
J.R.
icq: 171-572-780
Zpět nahoru
prasopal666 Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 09.led.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Autocad 2007
Stav: Offline
Bodů: 164
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.bře.2007 v 08:36
Původně odeslal(a) Balda Balda napsal(a):

Docela mě mrzí, že někteří členové narušují kultivovanou formu toho fóra.
Určitě by jsem si nepřál (a snad nejenom já), aby diskuze na Cadforu nabrala směr diskusních fór nejmenovaných online deníků. Kde se opravdu projevuje "Vox populi" v celé své kráse.

Balda
 
hlas lidu hlas boží
Autocad 13 - user, PC 386, 16MHZ, 1MB RAM, 14" VGA monitor
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.bře.2007 v 11:37
Vždycky mne fascinují ty "předpovídané", "střízlivé" odhady - na str. 5 citovaného materiálu od p.Kotlaby (V Brně dne 26. ledna 2007) se píše:
...lze odhadovat, že na konci roku 2007 bude průměrná kapacita flashdisků nikoliv 512 MB, ale 2 GB...
- a jaké flešky si dneska (tj. 7. března 2007) kupují děcka? No přece 4 GB-ovky! A že jaké budou za 10 měsíců? Nemám odvahu to odhadnout(...nikoliv 4 GB...)Evil%20Smile
-FerTh-
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.bře.2007 v 11:46
Ještě bych se zeptal:
na str. 6 stojí:
Utilitaristické teorie...Duševní vlastnictví je tedy vnímáno jako prostředek k ochraně takových řešení/tvůrčích počinů, které společnosti přináší určitou novou hodnotu...
Když to vztahuji na náš případ (tj. projekční činnost): Projekt (stavební, strojírenský, elektrotechnický, atd.), který vytvoříme a byl úspěšně zrealizován, přináší společnosti určitou novou hodnotu - tudíž vše s tím přímo souvisící je podle mne předmětem duševního vlastnictví. Takže všichni, kdo tento konkrétní nový výsledek užívají, by měli poskytovat autorské poplatky autorům?


Upravil Ferdinand - 07.bře.2007 v 11:47
-FerTh-
Zpět nahoru
Narlen Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 19.led.2007
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
ADT2007+CADKON-DT+, CADKON 2D 2007, Atlas DMT 4.20
Stav: Offline
Bodů: 41
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.bře.2007 v 11:50
Původně odeslal(a) Ferdinand Ferdinand napsal(a):

Ještě bych se zeptal:
na str. 6 stojí:
Utilitaristické teorie...Duševní vlastnictví je tedy vnímáno jako prostředek k ochraně takových řešení/tvůrčích počinů, které společnosti přináší určitou novou hodnotu...
Když to vztahuji na náš případ (tj. projekční činnost): Projekt (stavební, strojírenský, elektrotechnický, atd.), který vytvoříme a byl úspěšně zrealizován, přináší společnosti určitou novou hodnotu - tudíž vše s tím přímo souvisící je podle mne předmětem duševního vlastnictví. Takže všichni, kdo tento konkrétní nový výsledek užívají, by měli poskytovat autorské poplatky autorům?


Podle mě se také jedná o duševní vlastnictví. O těch poplatcích si už ale nejsem tak jist. Ale pokud chceme, zahrňme si je klidně do ceny projektu :D
J.R.
icq: 171-572-780
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.bře.2007 v 12:38
...a ten projekt pak nikdo neveme, protože bude "příliš drahý".Clown
-FerTh-
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 5084:VIPPřednastavení normy pro Design Accelerator v Inventoru 11.
Tip 7211:VIPGeodetické značky dle normy ČSN 013411 pro AutoCAD.
Tip 3562:VIPJak nastavit zjednodušené zobrazování normalizovaných součástí Inventoru?
Tip 2126:VIPJak vkládat "mechanical" objekty vždy do aktuální hladiny?
Tip 5568:VIPJak přidat vlastní ocelové profily do knihovny AutoCADu Mechanical?
Tip 11687:Upozornění: Hladiny Mechanical nelze použít


 Odpovědět Odpovědět Stránka  <1234> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,172 sekund.