Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 13572 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Zmizely mi čísla parcel

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
vladihi Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 21.zář.2011
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
AutoCAD LT 2011
Stav: Offline
Bodů: 18
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace vladihi Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Zmizely mi čísla parcel
    Zasláno: 25.led.2024 v 14:08
Dobrý den,
mám problém s čísly parcel, které se mi přestaly objevovat ve všech výkresech. I když jsem otevřel výkres, který jsem měl naposled otevřený před 5 lety, čísla parcel tam nejsou. Zkoušel jsem stáhnout novou katastrální mapu z services.cuzk.cz a po otevření se mi čísla také neobjevily. Občas mi chybí v některých výkresech všechny texty. Dělat mi to začalo v pondělí. Nejsem si vědom, že bych někde něco přenastavil, zaškrtnul, odškrtnul, apod. Můžete mi prosím poradit, kde to můžu vrátit? Mám Autocad LT 2016.
Děkuji všem za podnětné rady.
Vlaďa
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21490
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace Vladimír Michl Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.led.2024 v 14:25
Není to jen nějaký triviální problém typu vypnuté hladiny pro texty? Nehlásí ten DWG výkres při otevření nějaké chyby (neoriginální formát DWG, chybějící SHX font, apod.)?
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
vladihi Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 21.zář.2011
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
AutoCAD LT 2011
Stav: Offline
Bodů: 18
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace vladihi Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.led.2024 v 14:30
Uzamčení hladin, vypnutí, zmrazení jsem vše kontroloval hned jako první věc. Navíc čísla a obrysy objektů mám v jedné hladině a ty obrysy tam normálně mám. Otevírání souboru probíhá standardně, žádné chyby to nehlásí.
Vlaďa
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21490
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace Vladimír Michl Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.led.2024 v 14:35
Texty určitě samy nezmizely. Buď jsou z nějakého důvodu malinké (měřítka anotací), nebo nějakým náhradním fontem (hlásilo by), nebo byly dříve načítány z xrefu (který teď chybí), nebo je to nějaký problém grafiky (třeba nekompatibilní OS; pak by je ale našel třeba _FIND).
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
vladihi Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 21.zář.2011
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
AutoCAD LT 2011
Stav: Offline
Bodů: 18
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace vladihi Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.led.2024 v 14:43
Texty malinké nejsou - když si označím čáry a texty, tak u toho jsou ty oranžové čtverečky. Žádný čtvereček navíc, který by byl u čísla tu není.
V pátek mi to fungovalo v pohodě a v pondělí bez čísel. Napadá vás něco konkrétního, co kde zkusit nastavit, upravit? Já jsem celkem bezradnej. Ještě můžu zkusit LT přeinstalovat...
Vlaďa
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21490
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace Vladimír Michl Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.led.2024 v 15:49
Pošlete vaše DWG, buď na náš Helpdesk, nebo v soukromé zprávě. Taky by mne zajímaly případné další možné příčiny.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
vladihi Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 21.zář.2011
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
AutoCAD LT 2011
Stav: Offline
Bodů: 18
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace vladihi Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.led.2024 v 07:39
OK, pošlu. Ale protože to zmizelo ve všech souborech, tak si myslím, že bude problém spíš v mém cadu či nějakém nastavení než v souboru.
Vlaďa
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21490
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace Vladimír Michl Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.led.2024 v 07:42
I tak by šlo problém lépe identifikovat. Nicméně takhle to vypadá, že máte poškozený font, kterým je psaný ten text. Když vytvoříte nějaký nový, objeví se? A jiným fontem?
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21490
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace Vladimír Michl Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.led.2024 v 08:13
Vyzkoušel jsem načtení daného výkresu a už jeho otevření hlásí řadu chyb:

Nahrazuji [simplex.shx] za [dgn023.shx].
Nahrazuji [simplex.shx] za [dgn001.shx].
Nahrazuji [simplex.shx] za [dgn000.shx].
Regeneruji model.
Nástroje nabídek aplikace AutoCAD načten.
Výkres jiné aplikace než Autodesk. Tento soubor výkresu byl uložen v aplikaci, kterou nevyvinula ani nelicencovala společnost Autodesk. Společnost Autodesk nezaručuje kompatibilitu aplikace ani integritu tohoto souboru.

Především to tedy není soubor ve formátu DWG, ale jen s příponou .DWG, pocházející z nějaké napodobeniny AutoCADu. Takovéto výkresy jsou známé různým podivným chováním. Požádejte autora raději o zaslání DXF souboru, jeho načtení bývá spolehlivější. Texty čísel parcel jsou kresleny fontem DGN023.shx - ten já nemám, nicméně se použil náhradní font - u vás možná jiný nebo žádný nebo je tento SHX soubor poškozen.

Další možná příčina (méně pravděpodobná) může být pokud používáte LT 2016 v nekompatibilním operačním systému, tedy např. Win10 (2016 bez SP1), novější verze Win10 (s .NET Framework 4.7 a vyššími) nebo dokonce Win11.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 12698:VIPNefunguje mi doplněk Vaultu v Office 2016 ani v Outlook 2016.
Tip 9465:Zadání seznamu parcel pro VF ISKN - export VFK.
Tip 5355:VIPZmizel mi panel nástrojů Vault z Excelu a Wordu.
Tip 11981:Tvorba tabulky s parcelními čísly a výměrami - AreaTab.
Tip 4110:Při tisku DWF mi zmizí část rastrového podkladu.
Tip 3718:Jak převést obecné křivky na parcely Land Desktopu?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,491 sekund.