Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5702

CAD tip CAD tip # 12690:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Generované 3D bludiště ve Fusion 360

A - odpověď Pomocí online služby Maze Generator na www.mazegenerator.net si můžete generovat náhodná bludiště (hlavolamy, labyrinty) různých tvarů a velikostí. Jejich výsledný tvar pak můžete stáhnout ve formátu PDF, SVG nebo PNG.

A právě formát SVG můžete nejlépe využít, pokud chcete vygenerované bludiště vytvořit jako 3D model a ten pak následně vyrobit, např. vyfrézovat nebo vytisknout na 3D tiskárně pomocí Autodesk Fusion 360.

Exportovaný SVG soubor s tvarem bludiště načtěte do Fusion 360 (VLOŽIT > Vložit SVG) jako 2D náčrt. Dokončete prostředí náčrtu a z karty Povrch tento náčrt vysuňte do 3D jako povrchové plochy (POVRCH > VYTVOŘIT > Vysunutí). Použijte výšku vysunutí stěn např. 5mm.

Nyní si z povrchových ploch stěn vytvořte 3D tělesa jejich zesílením (POVRCH > VYTVOŘIT > Zesílit), funkce "Thicken", použijte např. sílu 0.5mm symetricky na obě strany původní plochy. Pozor, u složitějších tvarů je lépe převod zesílením provádět postupně, tedy postupně vybíranými skupinami ploch.

Výsledná po skupinách převedená tělesa můžete sjednotit funkcí Kombinovat (3D MODEL > UPRAVIT > Kombinovat). Poté můžete pod bludiště umístit základní desku, aby jej bylo možné vytisknout - to provedete vytažením jednoduchého náčrtu.

Viz též výsledný 3D model bludiště v Katalogu bloků.

Podobně můžete použít i Autodesk Inventor. Jen je potřeba si SVG soubor předem převést do DXF např. pomocí služby Online převodníky do DXF v sekci Převodníky.

(pro případné komerční využití bludišť kontaktujte autora web služby)

Fusion360
100% *  CAD 
30.7.2020    2273×  
blok formát fusion inventor model náčrt povrch převod skupina stěna
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Fusion 360 360 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist