Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5846

CAD tip CAD tip # 11706:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Pojmenované pohledy v Autodesk Fusion 360.

A - odpověď Autodesk Fusion 360 umí, podobně jako jiné CAD a BIM aplikace, ukládat aktuálně nastavené 3D pohledy (směr, zoom, vlastnosti zobrazení) pod zadaným jménem a později se k nim opět vracet.

Přednastavené pohledy TOP/SHORA (půdorys), FRONT/ZEPŘEDU (nárys), RIGHT/ZPRAVA (bokorys pravý) a HOME/VÝCHOZÍ (izometrický), stejně jako vámi definované uživatelské pohledy, najdete ve stromu prohlížeče ve větvi "Pojmenované pohledy" ("Named Views"). Přidávat pohledy můžete pomocí kontextové nabídky na tomto uzlu prohlížeče (Nový pojmenovaný pohled, resp. New Named View).

Kromě samotné funkce uložení pohledu pod zadaným názvem se pojmenovaný pohled využívá i pro tvorbu výkresových pohledů nebo pro cloud rendering. Uživatelský pohled se (po uložení návrhu) objeví ve vyrendrované podobě v paletě "RENDERING GALLERY" (GALERIE RENDERŮ) v prostředí RENDER. Pokud chcete, aby se daný pohled automaticky aktualizoval a rendroval při každém uložení verze návrhu, přetáhněte jej myší do levého panelu "RENDER ON SAVE".

Ukázka postupu:

Tyto předrendrované pojmenované pohledy pak jsou také dostupné na stránce Přehled u daného dokumentu (návrhu) v prostředí týmové správy dokumentů na Fusion Team.

Fusion360
100% *  CAD 
29.11.2017    1555×  
cloud fusion prohlížeč render správa vlastnosti
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Fusion 360 360 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist