Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 9141

CAD tip CAD tip # 13008:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Převod 3D mesh sítě na 3D těleso ve Fusion 360.

A - odpověď Podstatně zjednodušený postup převodu 3D sítě (STL, OBJ, 3MF) na objemové nebo povrchové 3D těleso, dostupný jako novinka v Autodesk Fusion 360 od verze červenec 2021. Zrychlení a zjednodušení postupů úprav podkladů pro 3D tisk a obrábění.

Porovnejte postup s původními složitými neparametrickými metodami, vyžadujícími přechod do přímého modelování, navíc omezenými složitostí 3D mesh sítě. Viz např. tip 11109 nebo tip 12437.

Při prvotním vkládání mesh modelu (nebo více modelů najednou) je lhostejné, zda použijete funkci VLOŽIT > Vložit síť v ribbonu 3D MODEL nebo VYTVOŘIT > Vložit síť v ribbonu SÍŤ. Při vkládání bezrozměrných souborů STL a OBJ je potřeba určit jednotky, soubory 3MF mají rozměrové jednotky definované přímo v modelu.

Neuzavřené 3D sítě budou převedeny na 3D povrchy, uzavřené sítě na 3D objemová tělesa. Je možné volit mezi parametrickým převodem (zachová parametrické vztahy v časové ose, víceobjemová tělesa) a převodem na základní těleso (neparametrické, vhodné pro složitější nebo podstatně měněné objekty). Dále můžete volit Ploškovanou (klasickou), Hranolovou (prizmatickou, tvoří čistší tělesa, snadněji editovatelná) a Organickou metodou převodu. V bezplatné hobby licenci Fusion 360 je k dispozici jen Ploškovaná metoda.

Případné varování o počtu plošek modelu je pouhým upozorněním na možný delší průběh konverze.

Kdykoliv je to možné, používejte pro převod klasických 3D objektů prizmatickou metodu. Ta často vyžaduje, aby byly předem vytvořeny Skupiny ploch (PŘIPRAVIT > Generovat skupiny ploch). Výsledné čisté těleso pak můžete snadno upravovat přímou manipulací s jeho geometrií.

Fusion360
100% *  CAD,CAM 
7.7.2021    1359×   FAQ  
fusion licence model povrch převod skupina tisk
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Fusion 360 360 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist