Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5486

CAD tip CAD tip # 11086:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Sdílení licence AutoCADu pro Windows a Mac.

A - odpověď Programy AutoCAD a AutoCAD LT (nebo Fusion 360) využívají tzv. cross-platform licencování. Řeší sdílení licence mezi Windows a MacOS. Licenci produktu zakoupenou pro jednu platformu tak můžete změnit a použít i na platformě druhé. V jednom okamžiku může samozřejmě běžet jen jedna zakoupená licence.

Tuto změnu lze využít na dva samostatné stroje (např. výměna PC za Mac), nebo pro situace kdy použijete např. používáte virtualizaci Windows na Macu (MacOS).

Nadále platí omezené množství aktivací daného produktu-licence (2 ročně). V případě plánované výměny stroje můžete pro přenos licencí použít LTU (License Transfer Utility, Pomůcku pro přenos licencí) - je k dispozici na Windows i MacOS. Pozn.: LTU již není podporována, subscription licence lze sdílet automaticky.

Pamatujte, že při instalaci na jiný než na zakoupený operační systém (např. zakoupený AutoCAD for Mac instalujete ve verzi pro Windows), je potřeba použít zakoupené sériové číslo a "cizí", tedy původně zakoupený, Product Key (v našem případě i pro Windows použijete Product Key verze Mac).

ACADLTFusion360
100% Win,Mac  CAD 
9.9.2016    1943×  
autocad fusion instalace licence sdílení
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD · AutoCAD LT · Fusion 360 360 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist