Děkujeme za účast na konferenci CADfórum 2025 - podívejte se na reportáž
Přes 120.500 registrovaných u nás, celkem 1.108.000 registrovaných (CZ+EN).
Tipy pro AutoCAD 2026, pro Inventor 2026 a pro Revit 2026.
Vyzkoušejte nový přesný Kalkulátor,
vylepšený Převodník jednotek a
proměnné prostředí AutoCADu.
Diskuzní fórum, poradna
?CAD diskuze, rady, výměna zkušeností
Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion, 3ds Max, Vault a s dalšími CAD/BIM/PDM aplikacemi.
Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy ARKANCE (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.arkance-systems.cz
|
Odpovědět
|
archiv |
| Autor | |
hkudrna
Nováček
Přihlášen: 20.lis.2008 Lokalita: ČR (Pha) Používám: ACAD2007 Stav: Offline Bodů: 6 |
Téma: Vytváření rohového razítkaZasláno: 18.led.2020 v 22:34 |
|
Mám takový začátečnický dotaz. Vytvářím si výkres s rohovým razítkem a to tak, aby bylo možné natahovat formát výkresu. Použil jsem nějaké vzorové a to si upravil. Když ale na výkresu natáhnu formát, rozletí se mi rohové razítko. Co dělám špatně? Některé čáry "drží na místě", některé ne. Předpokládám, že je nutné nějaké ukotvení. Když v editoru rodiny čáry připnu "špendlíkem", tak to problém neřeší. Děkuji za tipy.
|
|
![]() |
|
Kosík
TOP uživatel
Přihlášen: 06.říj.2004 Lokalita: Czech Republic Používám: ACA 2017 + DT+, Revit 2017 Stav: Offline Bodů: 541 |
Zasláno: 19.led.2020 v 08:44 |
|
A vkládáte to jako samostatnou rodinu?
|
|
![]() |
|
m3ph1st0
Diskutér
Přihlášen: 04.říj.2011 Lokalita: ČR (Pha) Používám: ACAD 2020, REVIT 2020 Stav: Offline Bodů: 24 |
Zasláno: 22.led.2020 v 08:14 |
|
Mě se nejvíce osvědčilo vytvořit z čar a textů razítka skupinu a tu potom okótovat k hranicích papíru. Tyto kóty lze potom uzamknout a razítko tak zůstává na místě.
|
|
![]() |
|
VojtechC
Diskutér
Přihlášen: 25.zář.2020 Lokalita: ČR (MS) Používám: Revit2024 Stav: Offline Bodů: 45 |
Zasláno: 22.říj.2020 v 16:01 |
|
Bojoval jsem s tím úplně stejně. V nastavení viditelnosti (VV) jsem si v kategorii poznámek zapnul Automatické kóty náčrtu. V rodině jsou zobrazovány modře a mají "moc" hýbat s čárami, které nejsou připnuty jiným způsobem (klasickými kótami). Proto mám tolik kót v přiložených náhledech, kterých se týká i můj další dotaz.
Chtěl bych mít v seznamech výkresů (i v samotném výkrese) rozměry daných výkresů a počty formátů A4. Snažím se do svého rohového razítka vložit štítek, který se skládá ze tří sdílených parametrů. První dva mají zadaný parametr šířky a výšky výkresu, třetí pak vypočítaný počet formátů A4 pro daný výkres. Přikládám screenshot s nastavením sdíleného parametru, nastavením štítku a chováním razítka ve zkušebním projektu. Ostatní štítky po nastavení projektových parametrů fungují tak jak mají, ale tyto 3 hodnoty se mi tam nedaří dostat. Zkoušel jsem použít všemožné nastavení parametrů.. Co mi uniká? Jde to vůbec? Děkuji za případné odpovědi. V.C. |
|
![]() |
|
Peter Jirat
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
CAD/BIM manager
Přihlášen: 04.říj.2004 Lokalita: ČR (Pha) Používám: ACAD ->2021, Revit ->2022 Stav: Offline Bodů: 3946 |
Zasláno: 22.říj.2020 v 16:35 |
|
Nekomplikujte si život a zkuste vyjít z něčeho takového:
|
|
![]() |
|
VojtechC
Diskutér
Přihlášen: 25.zář.2020 Lokalita: ČR (MS) Používám: Revit2024 Stav: Offline Bodů: 45 |
Zasláno: 22.říj.2020 v 16:44 |
|
Dobře, ale do razítka přímo na výkrese to pak dostanu jak? Jde mi hlavně o tisk na plotru z PDF.. Mívám atypické formáty výkresů, tak chci mít hned pod razítkem vepsaný rozměr.
A pokud narážíte na vzorečky tak ano, teprve se to učím a jsem si jistý, že to jde i jednodušeji :)
|
|
![]() |
|
Peter Jirat
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
CAD/BIM manager
Přihlášen: 04.říj.2004 Lokalita: ČR (Pha) Používám: ACAD ->2021, Revit ->2022 Stav: Offline Bodů: 3946 |
Zasláno: 22.říj.2020 v 17:23 |
|
Jo, v razítku je pro počet A4 obecná popiska POZ_počet A4, která se odkazuje na hodnotu sdíleného parametru "Počet A4". V rodině rozpisky mám tedy 3 vložené rodiny:
|
|
![]() |
|
Vladimír Michl
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
Moderátor
ARKANCE Přihlášen: 09.zář.2004 Lokalita: ČR (JČ) Používám: Implementujeme řešení Autodesk Stav: Offline Bodů: 22057 |
Zasláno: 22.říj.2020 v 18:31 |
|
Počet formátů je automatický parametr při použití bonus aplikace Revit Tools. Viz:
|
|
![]() |
|
VojtechC
Diskutér
Přihlášen: 25.zář.2020 Lokalita: ČR (MS) Používám: Revit2024 Stav: Offline Bodů: 45 |
Zasláno: 22.říj.2020 v 19:38 |
|
Pane Jirát, děkuji
.Díky vloženému symbolu obecné popisky do rodiny rohového razítka se mi povedlo přesně to o co jsem se snažil.
V.C. |
|
![]() |
|
Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk
Odpovědět
|
|
| Přejít na fórum | Oprávnění fóra ![]() Nemůžete vytvářet nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru Nemůžete vymazávat vaše příspěvky v tomto fóru Nemůžete upravovat vaše příspěvky v tomto fóru Nemůžete vytvářet ankety v tomto fóru Nemůžete hlasovat v anketách v tomto fóru |
Stránka byla vygenerována za 0,441 sekund.




Vytváření rohového razítka
Možnosti tématu


.