Děkujeme za účast na konferenci CADfórum 2025 - podívejte se na reportáž
Přes 120.500 registrovaných u nás, celkem 1.108.000 registrovaných (CZ+EN).
Tipy pro AutoCAD 2026, pro Inventor 2026 a pro Revit 2026.
Vyzkoušejte nový přesný Kalkulátor,
vylepšený Převodník jednotek a
proměnné prostředí AutoCADu.
Diskuzní fórum, poradna
?CAD diskuze, rady, výměna zkušeností
Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion, 3ds Max, Vault a s dalšími CAD/BIM/PDM aplikacemi.
Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy ARKANCE (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.arkance-systems.cz
|
Odpovědět
|
archiv |
| Autor | |
peterp1
Nováček
Přihlášen: 23.dub.2010 Lokalita: Slovensko Používám: AutoCAD 2009 Stav: Offline Bodů: 7 |
Téma: dlouhé ukládáníZasláno: 30.dub.2010 v 08:34 |
|
zdravím rádcové :-) Vyskytl se mi nasledovný problém. Nastavil jsem si v AutoCAD 2009 ukládání na verzi 2000 a když zvolím uložit, tak to trvá nejak dlouho (předtím jsem to měl znatelně rychleji). Kontroloval jsem jestli mi v pozadí neběží nějaké procesi (ve Windowsu) co by mi to spomalovali, ale zdá se, že tam je to v pořádku, zkoušel jsem taky změnit ukládání do jiné verze, ale pořád mi to dlouho ukládá. Setkali jste se někdo s takovýmto problémem? Mě to vcelku zdržuje. Děkuji.
Upravil peterp1 - 30.dub.2010 v 08:35 |
|
![]() |
|
Buba
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
CAD/BIM manager
Přihlášen: 05.říj.2005 Lokalita: Slovensko Používám: AEC Collection Stav: Offline Bodů: 1692 |
Zasláno: 30.dub.2010 v 08:51 |
|
Mne sa AutoCAD 2009 zdal celý strašne pomalý. Myslím, že to malo súvis s meritkami. Ak máte možnosť prejsť na vyššiu verziu, vrele odporúčam.
Čo sa týka okamžitého vyriešenia Vášho problému, tak sa mi viac osvedčil DWG Convert, ktorý nájdete pod DWG True View. Už je dostupná verzia 2011 a je to free priamo od Autodesku.
Bolo to rýchlejšie. Používam zvyčajne tento spôsob ukladania do nižších verzií.
|
|
![]() |
|
peterp1
Nováček
Přihlášen: 23.dub.2010 Lokalita: Slovensko Používám: AutoCAD 2009 Stav: Offline Bodů: 7 |
Zasláno: 30.dub.2010 v 09:01 |
|
tak jsem to zkusil tak, že jsem nastavil ukládání na verzi 2007 (2009 ani nemám v nabítce) a už to ukládá v pohodě, tak to zatím nechám tak a když bude třeba konverze, tak to udělám najednou, jsem zvyklí ukládat, tak toto bude lepší řešení. Ale díky i za radu o tom programu, zkusim možná i to. Jinak, je to kompletně free i pro firmy? nebo jenom pro fyzické osoby?
|
|
![]() |
|
Buba
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
CAD/BIM manager
Přihlášen: 05.říj.2005 Lokalita: Slovensko Používám: AEC Collection Stav: Offline Bodů: 1692 |
Zasláno: 30.dub.2010 v 09:05 |
|
Aj, aj. |
|
![]() |
|
Vladimír Michl
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
Moderátor
ARKANCE Přihlášen: 09.zář.2004 Lokalita: ČR (JČ) Používám: Implementujeme řešení Autodesk Stav: Offline Bodů: 22057 |
Zasláno: 30.dub.2010 v 09:13 |
|
DWG TrueView (s funkcí TrueConvert) je bezplatná aplikace pro osoby i pro firmy.
Dělá ale totéž co ukládání do staršího formátu v samotném AutoCADu (ve skutečnosti je TrueView jen OEM verze AutoCADu). Rychlost ukládání do starší verze je ovlivněna především nastavením konverzí měřítek anotací (vizuální věrnost), popř. aplikováním service packů.
|
|
![]() |
|
Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk
Odpovědět
|
|
| Přejít na fórum | Oprávnění fóra ![]() Nemůžete vytvářet nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru Nemůžete vymazávat vaše příspěvky v tomto fóru Nemůžete upravovat vaše příspěvky v tomto fóru Nemůžete vytvářet ankety v tomto fóru Nemůžete hlasovat v anketách v tomto fóru |
Stránka byla vygenerována za 0,367 sekund.




dlouhé ukládání
Možnosti tématu


