Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 1750 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoParametr vyhledávání s věmi tabulkami

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
sjkdhdfjsdjkf Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 12.zář.2014
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad LT 2015
Stav: Offline
Bodů: 27
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Parametr vyhledávání s věmi tabulkami
    Zasláno: 07.lis.2014 v 13:40
Dobrý den,
pokouším se vyrobit blok, kde bude roztahováno pole s atributy. Myšlenka je taková, že polem vytvořím chlívečky pro jednotlivé atributy, které budou v určitém počtu vytvořeny předem a tím, jak se bude pole zvětšovat, budou přes vyhledávací tabulku vybírány určité stavy viditelnosti.

Tento postup funguje, a v příloze najdete existující blok. Co se mi ale nedaří zopakovat, je vytvoření parametru viditelnosti s dvojicí vyhledávacích tabulek (v příloze Lookup1 a tabulky Lookup1 a Lookup3). Když se pokusím parametru vyhledávání přiřadit další tabulku, skončím na hlášce: Vyhledávací parametr je již sdružen s vyhledávací tabulkou.

Hledal jsem řešení a našel jsem na http://forums.autodesk.com/t5/dynamic-blocks/ootb-multiple-visibility-states-solution/td-p/4961288 následující:
...I created a 'Bridge' Lookup parameter that links two lookup tables (right-click the lookup parameter tool on the palette and add two lookup actions to it)...

Zkoušel jsem klikat pravým myšítkem všude možně i nemožně, ale neobjevil jsem nic, co by mě někam posunulo.

Budu tedy rád za jakékoliv (užitečné) rady.


Připojené souborydwguploads/58347/pole-s-parametry.dwg


PS: Vím, že svůj blok můžu vytvořit úpravou toho existujícího.
Zpět nahoru
sjkdhdfjsdjkf Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 12.zář.2014
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad LT 2015
Stav: Offline
Bodů: 27
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.lis.2014 v 08:40
Hledal jsem dál, a dostal jsem se k http://forums.augi.com/showthread.php?137269-Two-lookups-on-1-parameter

  1. V editoru bloků kliknout pravým tlačítkem myši na na vyhledávání (v paletě parametrů)
  2. Vlastnosti
  3. V políčku akce kliknout na tlačítko
  4. Přes objevší se dialog přidat dvoje vyhledávání.
  5. Nově vytvořený parametr přidat do výkresu
  6. Pro zviditelnění obou vyhledávání změnit proměnnou BACTIONBARMODE na 0

Ovšem musí existovat ještě nějaký jiný způsob, aby se tabulky zobrazily stejně jako v příkladu, který je přiložen u mého předchozího příspěvku...

Po restartu AutoCADu se mi už zobrazily dvě vyhledávací tabulky u jednoho parametru i s BACTIONBARMODE = 1



Upravil sjkdhdfjsdjkf - 10.lis.2014 v 10:24
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10549:Vyhledávání parametrů a filtrování objektů v Advance Steel.
Tip 3920:VIPDoplnění dalších aplikací do rozpoznání síťového vyhledávání v Autodesk Product Manageru.
Tip 8463:VIPZměna parametrů modelu formulářem ve výkresu.
Tip 7385:VIPChyba "Není implementováno" při propojení XLS parametrů v Inventoru 2010.
Tip 7166:Vyhledávání CAD bloků přímo z Hledání ve Windows 7.
Tip 6575:Nefunguje mi vyhledávání se zástupnými znaky (*,?).


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,684 sekund.