Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 8427

CAD tip CAD tip # 12381:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak (re)aktivovat české prostředí ve Fusion 360?

A - odpověď Těsně po instalaci add-on lokalizace - českého prostředí pro Fusion 360 (Win nebo Mac), nebo těsně po následné aktualizaci Fusion 360 ze strany Autodesku, mám prostředí aplikace v angličtině. Jak aktivovat češtinu (získanou zdarma z fusioncesky.cz nebo z apps.autodesk.com), resp. novou aktualizaci verze češtiny?

Instalace doplňku "České prostředí pro Fusion 360" (EXE nebo PKG instalátor, Fusion 360 nesmí být při instalaci spuštěn) vytvoří v ribbonu aplikace Tools > Add-ins ikonku "Aktivace CZ" (česká vlaječka). Pokud není nainstalováno automaticky (což obvykle je), kliknutím na tuto funkci nainstalujete do prostředí vašeho Fusion 360 jazykové soubory z doplňku "České prostředí". Následně se již bude váš Fusion 360 spouštět ve zvoleném jazyku - Čeština. Jazyk aplikace pak už lze přepínat standardně pomocí dialogu Preference (Předvolby) v menu pod jménem uživatele. Každá změna jazyka vyžaduje restart.

První spuštění Fusionu (z daného účtu Autodesk ID) po instalaci češtiny vyvolá aktivační dialog, kde jen potvrdíte vaše jméno. Tím je bezplatná licence aktivována a následně se sama postará o následné aktualizace při aktualizaci Fusion nebo upozorní na nové verze CZ lokalizace (vlaječka vpravo nahoře).

Viz postup aktivace "češtiny" ve videoukázce:

Pokud se po instalaci neobjeví doplněk (česká vlaječka) v ribbonu Tools (Nástroje), ověřte, zda máte dostatečná práva pro instalaci, zda soubory instalace neblokuje např. váš antivir, zda je DLL soubor doplňku načten a spuštěn. Stiskem kombinace Shift+S spusťte Doplňky/Add-ins > Moje doplňky/My Add-ins > CZLanguage > Podrobnosti a ověřte, zda je zaškrtnuto "Spouštěn při každém startu" a zda je aktivní tlačítko "Stop" (tedy že doplněk zrovna běží), jinak klikněte na "Spustit/Run".

POZOR:

  1. instalace musí být provedena ze stejného Windows účtu, z jakého je následně Fusion 360 spouštěn - doplněk je totiž instalován ve složce:

    C:\Users\JMÉNOUŽIVATELE\AppData\Roaming\Autodesk\Autodesk Fusion 360\API\AddIns\CZLanguage\.

    Pokud vás při instalaci Windows vyzvou k zadání hesla Administrátora, může být doplněk instalován do účtu Administrátora a bude nutné jej do správného uživatelského profilu přenést ručně.

  2. instalace českého prostředí nepodporuje speciální, offline (tzv. "Labs") instalace Fusion 360 (v C:\Program Files), pouze standardní online instalaci Fusionu.

U starších variant doplňku může rovněž nastat problém s uživatelskými profily Windows obsahujícími diakritiku ("Růžena") - vyžádejte si aktualizaci.

Fusion360
100% Win,MacOS  CAD 
27.9.2019    8136×   FAQ  
antivir čeština fusion instalace licence účet
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Fusion 360 360 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist