Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 4052

CAD tip CAD tip # 12381:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak (re)aktivovat české prostředí ve Fusion 360?

A - odpověď Těsně po instalaci add-on lokalizace - českého prostředí pro Fusion 360, nebo těsně po následné aktualizaci Fusion 360 ze strany Autodesku, mám prostředí aplikace v angličtině. Jak aktivovat češtinu (zakoupenou na shop.arkance-systems.cz či fusioncesky.cz), resp. novou aktualizaci verze češtiny?

Instalace doplňku "České prostředí pro Fusion 360" (EXE instalátor, Fusion 360 nesmí být při instalaci spuštěn) vytvoří v ribbonu aplikace Tools > Add-ins ikonku "Aktivace CZ" (česká vlaječka). Kliknutím na tuto funkci nainstalujete do prostředí vašeho Fusion 360 jazykové soubory z doplňku "České prostředí". Následně se již bude váš Fusion 360 spouštět ve zvoleném jazyku - Čeština. Jazyk aplikace pak už lze přepínat standardně pomocí dialogu Preference (Předvolby) v menu pod jménem uživatele. Každá změna jazyka vyžaduje restart.

Viz postup aktivace "češtiny" ve videoukázce:

Pokud se po instalaci neobjeví doplněk (česká vlaječka) v ribbonu Tools (Nástroje), ověřte, zda máte dostatečná práva pro instalaci, zda soubory instalace neblokuje např. váš antivir, zda je DLL soubor doplňku načten a spuštěn. Stiskem kombinace Shift+S spusťte Doplňky/Add-ins > Moje doplňky/My Add-ins > CZLanguage > Podrobnosti a ověřte, zda je zaškrtnuto "Spouštěn při každém startu" a zda je aktivní tlačítko "Stop" (tedy že doplněk zrovna běží), jinak klikněte na "Spustit/Run".

POZOR:

  1. instalace musí být provedena ze stejného Windows účtu, z jakého je následně Fusion 360 spouštěn - doplněk je totiž instalován ve složce:

    C:\Users\JMÉNOUŽIVATELE\AppData\Roaming\Autodesk\Autodesk Fusion 360\API\AddIns\CZLanguage\.

    Pokud vás při instalaci Windows vyzvou k zadání hesla Administrátora, může být doplněk instalován do účtu Administrátora a bude nutné jej do správného uživatelského profilu přenést ručně.

  2. instalace českého prostředí nepodporuje speciální, offline (tzv. "Labs") instalace Fusion 360 (v C:\Program Files), pouze standardní online instalaci Fusionu.

U starších variant doplňku může rovněž nastat problém s uživatelskými profily Windows obsahujícími diakritiku ("Růžena") - vyžádejte si aktualizaci.

Fusion360
100% Win  CAD 
27.9.2019    6643×   FAQ  
antivir čeština fusion instalace účet
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Fusion 360 360 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist