Děkujeme za účast na konferenci CADfórum 2025 - podívejte se na reportáž
Přes 120.000 registrovaných u nás, celkem 1.107.000 registrovaných (CZ+EN), přes 53.000 CAD/BIM bloků.
Vyzkoušejte nový přesný Kalkulátor,
vylepšený Převodník jednotek a
proměnné prostředí AutoCADu.
Diskuzní fórum, poradna
?CAD diskuze, rady, výměna zkušeností
Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion, 3ds Max, Vault a s dalšími CAD/BIM/PDM aplikacemi.
Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy ARKANCE (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.arkance-systems.cz
|
Odpovědět
|
archiv |
| Autor | |
marian.kolrus
Nováček
Přihlášen: 09.říj.2006 Lokalita: ČR (JČ) Používám: AutoCAD Stav: Offline Bodů: 4 |
Téma: změna tloustky caryZasláno: 08.lis.2006 v 17:56 |
|
...dalsi asi trapny dotaz zacatecnika, ale nevim jak v autocadu zmenit tloustku cary??? Pliiizzz help:)
|
|
![]() |
|
PepaR
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
CAD/BIM manager
Přihlášen: 29.lis.2004 Lokalita: ČR (ZL) Používám: ruky a hlavu (občas ;) Stav: Offline Bodů: 6218 |
Zasláno: 08.lis.2006 v 18:10 |
|
Jsou 2 způsoby jak přiřadit tloušťku čáry a to buď přímo (je to hned vedle typu čáry) nebo pomocí barvy, tzn, že si řeknete, že červená bude velmi tlustá, bílá tlustá a modrá tenká (pozor zde nepřiřazujete entitě přímo tloušťku). Tyto barvy pak definujete ve stylu vykreslování a přiřadíte jim dané tloušťky.
Nejvýhodnější je druhý zprůob neboť je to přehlednější a navíc při tisku v různých měřítkách máte různé tloušťky čar (jiné pro M1:100 a jiné pro M1:50). Velmi výhodné je to kombinovat s vytvořením barevně zavislé šablony s předdefinovanými hladinami, kterým lze přiřadit barvu, typ čáry atd.) Upravil PepaR - 20.lis.2006 v 17:13 |
|
![]() |
|
marian.kolrus
Nováček
Přihlášen: 09.říj.2006 Lokalita: ČR (JČ) Používám: AutoCAD Stav: Offline Bodů: 4 |
Zasláno: 09.lis.2006 v 11:03 |
|
...diky za radu, nakonec jsem zjixstil, ze problem byl v chybejicim zatrzitku v prikazu Format->Tloustka cary a to Zobrazit tloustku cary:)
|
|
![]() |
|
PepaR
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
CAD/BIM manager
Přihlášen: 29.lis.2004 Lokalita: ČR (ZL) Používám: ruky a hlavu (občas ;) Stav: Offline Bodů: 6218 |
Zasláno: 09.lis.2006 v 11:07 |
|
To je sice hezké, ale tímto tloušťku čáry nezměníte, ale jen povolite zobrazení přiřazených tlouštěk :)
|
|
![]() |
|
Ferdinand
TOP uživatel
Přihlášen: 01.říj.2004 Lokalita: ČR (JM) Používám: AutoCAD2004 (EN) na Windows XP Stav: Offline Bodů: 1906 |
Zasláno: 09.lis.2006 v 14:47 |
|
Pokud je to míněno "změnit viditelnost tloušťky čar na obrazovce" tak marian už to má vyřešený
.Ovšem pokud smysl dotazu je "potřebuji změnit tloušťku entity ČÁRA", tak to se řeší buď barevně závislými hladinami ( ), anebo po výběru čáry v dialogu Properties nastavit Lineweight na požadovanou hodnotu ( )Upravil Ferdinand - 09.lis.2006 v 14:48 |
|
|
-FerTh-
|
|
![]() |
|
Romain
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
TOP uživatel
Přihlášen: 24.dub.2006 Lokalita: ČR (Pha) Používám: C3D 2019, Map3D2016, Infraworks, ReCAP Stav: Offline Bodů: 323 |
Zasláno: 14.lis.2006 v 07:40 |
|
1. Vyberete prvek u kterého chcete změnit tloušťku čáry
2. CTRL+1 se otevře dialogové okno VLASTNOSTI 3. A pak jednoduše změníte jakýkoliv artibut prvku |
|
![]() |
|
rumcaiz
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
Nováček
Přihlášen: 20.lis.2006 Lokalita: ČR (OS) Používám: AutoCADy, Inventor, Revit - aktuální verze Stav: Offline Bodů: 17 |
Zasláno: 20.lis.2006 v 14:40 |
|
Tímto způsobem změníte tloušťku čáry konkrétního objektu "natvrdo". "Systémově" se to dělá ve správci vlastností hladiny, kdy každé hladině přiřadíte tloušťku čáry pro tisk.
Pozor, zobrazení tloušťek čar v modelu (tím tlačítkem TLČ :) zobrazuje tloušťky čar pouze orientačně tučnější/méně tučná.
Pokud máte tloušťky čar nastavené pro jednotlivé hladiny a potřeboval by jste je ještě při tisku "přerazit", můžete tak udělat v správci tabulek stylů vekreslování, pokud máte barevně závislé čáry, i pokud jsou tloušťky a další parametry definovány pojmenovanými styly vykreslování.
|
|
|
Příjemný den,
Peter Janeček |
|
![]() |
|
Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk
Odpovědět
|
|
| Přejít na fórum | Oprávnění fóra ![]() Nemůžete vytvářet nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru Nemůžete vymazávat vaše příspěvky v tomto fóru Nemůžete upravovat vaše příspěvky v tomto fóru Nemůžete vytvářet ankety v tomto fóru Nemůžete hlasovat v anketách v tomto fóru |
Stránka byla vygenerována za 0,303 sekund.




změna tloustky cary
Možnosti tématu


.
), anebo po výběru čáry v dialogu Properties nastavit Lineweight na požadovanou hodnotu (
)
