Děkujeme za účast na konferenci CADfórum 2025 - podívejte se na reportáž
Přes 120.000 registrovaných u nás, celkem 1.107.000 registrovaných (CZ+EN), přes 53.000 CAD/BIM bloků.
Vyzkoušejte nový přesný Kalkulátor,
vylepšený Převodník jednotek a
proměnné prostředí AutoCADu.
Diskuzní fórum, poradna
?CAD diskuze, rady, výměna zkušeností
Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion, 3ds Max, Vault a s dalšími CAD/BIM/PDM aplikacemi.
Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy ARKANCE (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.arkance-systems.cz
|
Odpovědět
|
archiv |
| Autor | |
pavelstyl
Zasloužilý člen
Přihlášen: 06.říj.2004 Lokalita: Czech Republic Používám: AutoCAD Mech 2025, SolidEdgeE 2025 Stav: Offline Bodů: 229 |
Téma: ExplodeZasláno: 04.bře.2009 v 09:17 |
|
Dobrý den,
nainstaloval jsem si AutoCAD Mechanical 2009 EN + SP2 a mám problém s příkazem EXPLODE.
Když ho napíši z příkazové řádky, mohu vybrat bloky k rozložení oknem.
Zavolám-li však příkaz z lispu (command "_explode"), tak mohu vybrat bloky pouze ukázáním (LAST,ALL,Group).
Jak přesvědčit AutoCAD, aby příkaz EXPLODE při volání z lispu akceptoval výběr oknem při výběru bloků ?
Děkuji
S pozdravem Pavel Štyl
|
|
![]() |
|
Vladimír Michl
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
Moderátor
ARKANCE Přihlášen: 09.zář.2004 Lokalita: ČR (JČ) Používám: Implementujeme řešení Autodesk Stav: Offline Bodů: 22041 |
Zasláno: 04.bře.2009 v 09:55 |
|
Odstranění příčin je popsáno v tipu: |
|
![]() |
|
PetrKonecny
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
Diskutér
Přihlášen: 20.srp.2008 Lokalita: ČR (HK) Používám: AutoCAD 2014 Stav: Offline Bodů: 19 |
Zasláno: 10.bře.2009 v 09:24 |
|
Tento problém jsem taky řešil a nakonec ho obešel tak, že v lispu nejdříve vyberu SSGETem entity a uložím je do výběrové skupiny. Pak postupně jednotlivé entity pomocí REPEAT předhazuji do EXPLODE.
Určitě to jde řešit i jinak, ale takhle to bezproblému taky funguje.... |
|
![]() |
|
pavelstyl
Zasloužilý člen
Přihlášen: 06.říj.2004 Lokalita: Czech Republic Používám: AutoCAD Mech 2025, SolidEdgeE 2025 Stav: Offline Bodů: 229 |
Zasláno: 10.bře.2009 v 09:43 |
|
Díky za reakci.
Lze to řešit i takto:
S pozdravem Pavel Štyl
|
|
![]() |
|
Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk
Odpovědět
|
|
| Přejít na fórum | Oprávnění fóra ![]() Nemůžete vytvářet nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru Nemůžete vymazávat vaše příspěvky v tomto fóru Nemůžete upravovat vaše příspěvky v tomto fóru Nemůžete vytvářet ankety v tomto fóru Nemůžete hlasovat v anketách v tomto fóru |
Stránka byla vygenerována za 0,313 sekund.




Explode
Možnosti tématu


