Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 4060 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoVIDEO: Plug-in pro Autodesk Showcase přenese vizualizaci do vašeho obý

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Konstruktér RSS Zobrazit panel
RSS roboti
RSS roboti

Robot

Přihlášen: 24.úno.2011
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 114
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: VIDEO: Plug-in pro Autodesk Showcase přenese vizualizaci do vašeho obý
    Zasláno: 15.srp.2012 v 17:36

Programátoři z Autodesku už mi párkrát upřímně vyrazili dech. Nemyslím teď přímo všechny ty robustní aplikace, které byly pod touto značkou naprogramovány, ale zdánlivé drobnosti, které oplývají opravdovou genialitou. Nový vizualizační plug-in pro Autodesk Showcase je právě jednou z nich.

Virtuální realita je velmi atraktivní záležitost, nicméně dokud jsou vizualizace – byť sebedokonalejší – „uzamčeny“ v obrazovce či na projekčním plátně, něco jim prostě chybí. Toto „něco“ se různí lidé a různé firmy pokoušejí dosáhnout různými způsoby. Jedním z nich je tzv. rozšířená realita (anglicky „augmented reality“), technika, při které je prostorová vizualizace promítnuta do reálného světa, a to tak, že je s ním jakoby fyzicky spojena. Vše sice nadále sledujete na monitoru, případně ve speciálních 3D brýlích, nicméně vidíte před sebou a kolem sebe svoje skutečné okolí, které vás právě obklopuje. Do něj je zasazena vizualizace, tedy počítačový prostorový model, který může být dokonce i pohyblivý, a který současně reaguje na změny vaší polohy, takže se zdá, že je skutečně umístěn ve společném prostoru s vámi.

Když jsem se s něčím podobným poprvé setkal zhruba před dvěma lety v USA, nemohl jsem nežasnout. Po nasazení jakési „3D helmy“ jsem najednou sledoval dinosaura, který zrovna procházel kolem mne středovou chodbou mezi stánky ve veletržní expozici. Pradávné zvíře se na mě podívalo a kráčelo dál v pojetí tak věrném a do mého okolí věrně zasazené, že takřka nebyl důvod pochybovat, že se jeho pařáty nedotýkají černého koberce, na kterém stojím já sám. Ovšem jen do chvíle, než jsem vizualizační helmu sundal – v tu chvíli byl dinosaurus ten tam. Tenkrát šlo o originální technologii vyvíjenou japonskou divizí společnosti Canon, která byla zjevně velmi drahá. Díky Autodesku nyní skoro totéž dokážete sami doma s pomocí pouhé webové kamery. Nevěříte? Přesvědčte se na videu.

www.youtube.com/watch?v=0p0eKdBKFkg

 

 

Viz pokračování...

Konstrukter.cz - časopis věnovaný CAx technologiím
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 7948:Použití Showcase pro interaktivní vizualizaci 3D modelů.
Tip 7129:Přenos CAD modelů do vizualizační aplikace Autodesk Showcase.
Tip 9548:Rendering 3D modelů bez pozadí v Autodesk Showcase.
Tip 9717:Animace vazeb v Showcase: AdWorkflowHost is unknown.
Tip 377:Jak načíst soubory Autodesk Inventoru do 3D Studia VIZ?
Tip 8743:MdiTab pro AutoCAD 2013


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panelStránka byla vygenerována za 0,141 sekund.