Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 17441 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoViditelnost pracovní geometrie

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Jiri.Dostal Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 03.bře.2011
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
INV 2021, MCAD 2021, Vault 2021 Pro
Stav: Offline
Bodů: 483
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Viditelnost pracovní geometrie
    Zasláno: 12.kvě.2017 v 11:19
Zdravím,
neřešil jste někdo, jak programově v sestavě vypnout viditelnost pracovní geometrie obsažené v použitých komponentách (podsestavách, dílech)?
Nechci použít volbu viditelnosti na kartě Pohled -> Viditelnost objektu.
 
Funguje to hezky, ale zasahuje to do souborů podsestav a dílů. Já potřebuji vypínat viditelnost jen v rámci pohledové reprezentace sestavy bez zásahu do souborů komponent.
 
Děkuji.
Zpět nahoru
Navara Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 08.zář.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1636
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.kvě.2017 v 15:11
Podobnou funkci, jako je v tom odkazu máte v XTools. Je ale pravda, že to ovlivňuje přímo ty soubory, kde je pracovní geometrie vytvořená. A pokud je pracovní rovina součásti zviditelněná ručně na úrovni sestavy, tak jí to stejně neskryje.
To co popisujete je hodně obtížná úloha, protože ty viditelné roviny součástí a podsestav na úrovni vrcholové sestavy nejsou jednoduše detekovatelné. Mám něco podobného v "zásobníku užitečných věcí". Ale kdy a jestli vůbec se to dočká realizace, to nevím. 
Zpět nahoru
Jiri.Dostal Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 03.bře.2011
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
INV 2021, MCAD 2021, Vault 2021 Pro
Stav: Offline
Bodů: 483
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.kvě.2017 v 07:51
Mohl byste mi prosím napovědět, jakým směrem se vydat. Při pročítání fór jsem narazil na tématiku proxy objektů, ale vůbec nevím, jak to uchopit (programování jsem už zase rok neviděl).
Zpět nahoru
Navara Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 08.zář.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1636
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.kvě.2017 v 10:37
Cesta přes proxy objekty je správná. Podrobně se tím zabývá dokumentace k API Inventoru pod heslem "Working with proxies". Obecně jde o to, že entita (např. pracovní rovina) zdrojového modelu v kontextu vrcholové sestavy získá svojí proxy reprezentaci pro každý výskyt. Tato proxy reprezentace například zohledňuje viditelnost, nebo změnu polohy a orientace podle konkrétního výskytu zdrojové komponenty.
 
Zkusil jsem na to napsat iLogic pravidlo, které by mělo skrýt takto zobrazené pracovní geometrie
 
 


Upravil Navara - 15.kvě.2017 v 13:07
Zpět nahoru
Jiri.Dostal Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 03.bře.2011
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
INV 2021, MCAD 2021, Vault 2021 Pro
Stav: Offline
Bodů: 483
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.kvě.2017 v 14:53
Pravidlo v tipu dělá přesně to, co jsem potřeboval.
Děkuji.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 11420:VIPSkrytí pracovních geometrií v sestavě.
Tip 3741:Vypnutí všech pracovních rovin a bodů najednou.
Tip 5538:Historie pracovní geometrie Inventoru.
Tip 12171:Jak objekt skrýt či zobrazit ve všech stavech viditelnosti?
Tip 6082:Jak vypnout viditelnost konstrukčních prvků podsestavy.
Tip 11301:U dvou protínajících (nebo dotýkajících) se objektů nelze použít nástroj Připojit geometrii, objekty tak nelze spojit.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,660 sekund.