Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7947 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoPodélný profil - nováček

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Novacek2019 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 10.úno.2019
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autocad2018
Stav: Offline
Bodů: 2
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Podélný profil - nováček
    Zasláno: 11.úno.2019 v 19:31
Dobrý večer,
jsem v oboru úplně nový tak mějte prosím pochopení Big smile.
V životě jsem v AutoCADu nedělal.

Mám udělat podélný profil kanalizace 1:1000 / 1:100.
rýsuji v (m)
mám např  dno potrubí v 5ti metrové vzdálenosti tedy (staničení) a  nadmořskou výšku 525,30 m.

jaké hodnoty budu reálně psát do autocadu ? 
Zpět nahoru
Mirda55 Zobrazit panel
Nováček
Nováček
Avatar

Přihlášen: 23.čer.2011
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
AutoCAD Civil 3D 2022, Urbano Canalis, Revit 2019
Stav: Offline
Bodů: 7
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.úno.2019 v 12:37
Ahoj,

v modelovém prostoru se kreslí ve skutečné velikosti.
Hladina moře Y = 0; Dno potrubí Y = 523,3. Podle souřadnice Y se pak dobře zjišťuje v jaké výšce všechno je.
Kvůli zadanému poměru v měřítkách, délky na ose X zapisovat 10x menší, takže 5 m vzdálenost  v AutoCADu bude 0,5.
Výkres se pak vytiskne v měřítku 1 : 0,1 (1:100).

Za zkoušku stojí AutoPEN, balík programů, kde jeden z nich (pp_kan) umí kreslit podélné řezy kanalizace ručním datlováním údajů nebo pomocí dalšího programu (situace), který odpichuje body z AutoCADu a rovnou je zapisuje do podélného řezu. Hotový řez se potom vyexportuje jako dwg.
Dá se stáhnout zdarma ale pouze s výrobky Wavin - To se pak po exportu přepíše, ale aspoň se nemusí ručně kreslit celý podélný řez z ničeho - To je za trest! Teď nevím jak to s AutoPENem funguje teď, už pár let v něm nedělám, chtěl jsem ho rychle vyzkoušet jestli ten export není opět chráněný proti úpravám, ale nevzpoměl jsem si na heslo a wavin mi zablokoval IP adresu LOL
EDIT: Už se mi podařilo dostat na Wavin Academy, stáhnout a vyzkoušet. Zjistil jsem, že stále mají ošetřené texty jako atributy, takže po rozbití bloku zmizí. Protože mě zabrzdily, tím že mi blokly IP a protože jsou chamtivý, tak tady řeknu jak to obejít Wink Jestli máte plný AutoCAD (ne LT), najděte si aplikaci lisp "Burst Upgraded", načtěte ji do AutoCADu a s její pomocí vyexportovaný blok podélného profilu rozložte - texty nezmizí a dá se s tím dál pracovat.

Na profi kreslení řezů liniových staveb to chce ale lepší programy jako AutoCAD Civil 3D s nadstavbou Urbano Canalis.

Upravil Mirda55 - 22.úno.2019 v 09:52
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 7851:VIPJak promítnout a popsat hranu z koridoru do podélného profilu?
Tip 5300:VIPJak nastavit nestandardní měřítko zobrazení podélného profilu v Civil3D?
Tip 6373:Datový proužek Sklon/Délka v podélném profilu Civil 3D.
Tip 10190:Zmizení úchopových bodů nivelety u podélného profilu.
Tip 11007:Manuální regenerace podélného profilu.
Tip 13346:Trasovač staničení pro snazší orientaci mezi trasou a zobrazením


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,492 sekund.