Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 2220 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoshx font

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Andrej Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 12.čvc.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
Autodesk Map 3d 2007, VIZ 2006, Civil 3D 2008
Stav: Offline
Bodů: 177
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: shx font
    Zasláno: 13.zář.2007 v 07:26
Dobrý deň.
 
Mám takýto problém. Používam font romans.shx, mám dva súbory s rovnakým názvom. V jednom je celá naša abeceda vrátane Ľ Ĺ..., ale chýba mi tu znak alfa...., ten sa nachádza v druhom súbore toho istého názvu. Proste, dá sa akýmsi spôsobom ten znak alfa pridať medzi tie iné znaky..  ??
 
Dík...
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.zář.2007 v 08:08
V adresáři ...\Fonts prostě nahraďte jeden s tím druhým.

Upravil Ferdinand - 13.zář.2007 v 08:09
-FerTh-
Zpět nahoru
Kotlaba Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
už žádné
Stav: Offline
Bodů: 376
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.zář.2007 v 08:55
Kdysi jsem přidával nějaká písmena do fontu, bylo to ještě za časů R11, ale měl jsem k dispozici soubor SHP.
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.zář.2007 v 09:06
To platí ale jen tehdy, pokud soubor s písmenem alfa obsahuje i všechny znaky z prvního souboru ...
Já to pochopil tak, že tomu tak není. V tom případě je nutné upravovat zdrojové soubory *.shp a pak je zkompilovat. Dříve bývaly i na instalačních médiích, obávám se, že teď už nejsou. Zkuste kontaktovat svého prodejce
J. Mantlík

Zpět nahoru
Andrej Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 12.čvc.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
Autodesk Map 3d 2007, VIZ 2006, Civil 3D 2008
Stav: Offline
Bodů: 177
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.zář.2007 v 09:15
nuž... asi takto.
 
shx -> shp...., pre oba súbory.., do jedného doplniť čo treba z druhého...., potom shp -> shx a je to.
 
Dík...
 
-A-
Zpět nahoru
Sedláček Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.dub.2005
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCad 2024 LT
Stav: Offline
Bodů: 384
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.zář.2007 v 09:24
Myslím si ale že modifikovat "standardní" fonty není nejvhodnější cesta. 
Zpět nahoru
Andrej Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 12.čvc.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
Autodesk Map 3d 2007, VIZ 2006, Civil 3D 2008
Stav: Offline
Bodů: 177
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.zář.2007 v 09:40
.. určiťe to nieje vhodné riešenie. Ale keď v rámci toho fontu potrebujem znaky alfa, beta, gama... a iné. Lepšie sa to píše v jendom riadku, ako skladať vety z fontu romans a symbol.
Inak neviem načo sú tam znaky ako domček z uchom, nejaké nezmyselné čiarky a blbiny a podobné capiny. Mali vymyslieť romas_eu znaky pre europu, všetky a basta, nič by sa nemuselo doplnať. A keď chcú šikmáči svoj romans, bol by romans_jp....
Inak mi máme pre nás upravený romans, kde je doplnené Ľ a Ĺ..., čo v štandardnom asi nieje..., takže už štandardný samo o sebe nepoužívame.
 
-A-
Zpět nahoru
Kotlaba Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
už žádné
Stav: Offline
Bodů: 376
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.zář.2007 v 10:24
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.zář.2007 v 10:30
Původně odeslal(a) Andrej Andrej napsal(a):

..
Inak mi máme pre nás upravený romans, kde je doplnené Ľ a Ĺ..., čo v štandardnom asi nieje..., takže už štandardný samo o sebe nepoužívame.
-A-
 
Vy ne, ale výkresy se mohou dostat k někomu, kdo takto upravený romans nemá, a ten bude AngryCensored
 
Někdy na jaře jsem si stáhnul fonty, které by měly obsahovat vše, co potřebujete (zatím jsem si to jen prohlédl, nebyl jsem dosud nucen je použít.
V zip souboru jsou 3 varianty fontu + náhledy v DWG, takže to sem asi nepřipojím (limit). Zkusím aspoň staženou stránku z www.caddepot.com
Pokud se Vám to nepovede najít a stáhnout, napište mi na soukromou zprávu kontakt, pošlu to přímo
J. Mantlík

Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.zář.2007 v 10:35
ruka byla rychlejší, než mozek, tak ještě jednou

Připojené souboryzipuploads/20070913_103508_CADdepot_Sharew.zip
J. Mantlík

Zpět nahoru
Andrej Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 12.čvc.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
Autodesk Map 3d 2007, VIZ 2006, Civil 3D 2008
Stav: Offline
Bodů: 177
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.zář.2007 v 11:06
RE :Mantlík
 
"Vy ne, ale výkresy se mohou dostat k někomu, kdo takto upravený romans nemá, a ten bude "
 
U nás je politika chránenia osobných údajov taká, že výkresy vo formáte dwg len tak niekomu neposkytujeme. A keď áno, pribalené je k tomu kdečo.... napr. ctb, lin, shx... a podobne. Ano...., stane sa že sú rovnaké..., ale v podstate iba doplnené o nové znaky.., takže sa mu nestane že keď tam mal raz znak U+03bc..., a prepísaním nového súboru tam bude mať otáznik. Proste lepšie mať movší ako starší, konkrétne myslím ten romans.
Takže ten kto tam bude mať otáznik..., musí požiadať tvorcu výkresu o font, klasika. Treba dať akurát pozor na to, aby ten doplňovaný font pochádzal iba od jedného zdroja.
 
-A-
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.zář.2007 v 11:40
Původně odeslal(a) Andrej Andrej napsal(a):

RE :Mantlík
U nás je politika chránenia osobných údajov taká, že výkresy vo formáte dwg len tak niekomu neposkytujeme. A keď áno, pribalené je k tomu kdečo.... napr. ctb, lin, shx... a podobne. Ano...., stane sa že sú rovnaké..., ale v podstate iba doplnené o nové znaky.., takže sa mu nestane že keď tam mal raz znak U+03bc..., a prepísaním nového súboru tam bude mať otáznik. Proste lepšie mať movší ako starší, konkrétne myslím ten romans.
Takže ten kto tam bude mať otáznik..., musí požiadať tvorcu výkresu o font, klasika. Treba dať akurát pozor na to, aby ten doplňovaný font pochádzal iba od jedného zdroja.
 
-A-
 
Komletní výkresy taky předáváme velice neradi a vyhýbáme se tomu ( kromě situačních hladin pro koordinaci se to docela daří). Ale pro koordinaci se předávání aspoň některých hladin (včetně popisů) nevyhnete.
A když si vzpomenu, jak se ke mně dostaly některé soubory dostaly bez souborů lin, shx apod přes několik uživatelů, z nichž ten první už to smazal a těm dalším to nevadilo a termíny na krku - pak se nedivte těm emotikonům
A nakonec - v praxi to, aby dotyčný font pocházel  jen z jednoho zdroje, neuhlídáte...    Mně se takhle jednou sešly tři stejně pojmenované shx s tvary pro čáry a nestačil jsem se divit, protože každý obsahoval něco jiného  .....
J. Mantlík

Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.zář.2007 v 18:39
Původně odeslal(a) Andrej Andrej napsal(a):

Mali vymyslieť romas_eu znaky pre europu, všetky a basta, nič by sa nemuselo doplnať. A keď chcú šikmáči svoj romans, bol by romans_jp....
Takový font už vymysleli - je dodávaný s AutoCADem (už hodně verzí) a jmenuje se ISOCPEUR. Je velmi nedoporučeníhodné modifikovat jakékoliv fonty standardního jména a vůbec používat jakékoliv nestandardní fonty. Sice jistě nezapomenete předat DWG výkresy ne nakopírováním DWG souboru, ale funkcí eTransmit, ale zapomenout může ten další...
Myslím že použitím standardních Unicode fontů lze dnes zapsat do výkresu jakýkoliv znak jakékoliv abecedy používané na Zemi (minimálně tedy všechny možné azbuky, katakany, hiragany, arabštiny, apod.).
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Andrej Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 12.čvc.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
Autodesk Map 3d 2007, VIZ 2006, Civil 3D 2008
Stav: Offline
Bodů: 177
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.zář.2007 v 06:45
Wink....ti emotikony sú na mieste.
U nás to tak nejako funguje, zamrozrejme, že sú aj negatívne ohlasy. Je pravda, že také veci sa menia iba 1-2 krát do roka..., niekedy ....., napr ako lin súbor, ten sa už nemenil.
Uvidíme ako to bude časom.
 
Ahojte, -A-
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 1952:Doplňkový font SHX není zobrazen v seznamu MTextu.
Tip 1802:Jak zpřístupnit síťové fonty pro AutoCAD?
Tip 1598:VIPJak načíst výkres AutoCADu se speciálními SHX fonty do Inventoru?
Tip 916:VIPKde vzít další SHX fonty podporující ruštinu a ukrajinštinu (azbuka)?
Tip 2723:Proč jsou některé texty v DWF souboru zobrazeny odlišně od originálu?
Tip 12934:Jak ve Fusion nastavit textový font, aby byl tvořen jednou čarou?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,316 sekund.