Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 4412 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Nejde vložit GEOTIFF do jednoho Civilu

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2541
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace Mantlík Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Nejde vložit GEOTIFF do jednoho Civilu
    Zasláno: 25.dub.2024 v 11:27
Dobrý den všem
Zase "ze dne na den" jeden zapeklitý problém ... Na jednom Civilu (2024) nejde načíst GEOTIFF (ortofoto) s hláškou o poškozeném souboru nebo neznámé cestě.
Na ostatních Civilech (2022-2023) to je bez problémů, stejně tak i na Mapech 2024.
Pokud ale chci na tomto problémovém Civilu otevřít soubor s ortofotkou načtenou jinde, tak to také nejde
Problém je i  pokud se na tomto chce otevřít jiný (starší) soubor s ortofoto, tak se také nezobrazí...
Toto je ode dneška. Vypnutí civilunepomůže ani restart windows
Čím to může být?

Kolegyně teď zjistila, že když si to u sebe (kde není problém) načte , uloží do DWG2000 -> ETRANSMIT-> rozbalit a načíst tam, kde jsou problémy, tak se to bez problémů načte.
Ovšem po přeuložení do DWG2018 už to zase nejde ...

Civil 2024 13.6.342.0

Děkuji za nápady. Pěkný den
J. Mantlík

Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2541
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace Mantlík Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.dub.2024 v 13:25
Zapomněl jsem, že máme ještě jeden Civil2024 - a tam to funguje bez problémů
J. Mantlík

Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21493
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace Vladimír Michl Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.dub.2024 v 14:26
To vypadá na nějak narušený DLL soubor (knihovnu) zúčastněnou v procesu načítání TIFFu nebo jeho georeferencování. Zkuste dočasně vypnout antivir, popř. resetovat nastavení Civilu nebo v nejhorším jeho opravnou instalaci.
Obě ty odlišně se chovající instalace mají stejné Update (service packy + hotfixy)?
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2541
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace Mantlík Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.dub.2024 v 15:47
Tak jsem na ten stávkující civil nainstaloval update 1.3. pro Autocad a 0.1 pro Map -> a nic ...
Ale zjistili jsme, že se ráno nainstalovala win. aktualizace KB5037724 (framework) - možná to je tím
J. Mantlík

Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2541
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace Mantlík Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.dub.2024 v 11:58
Tak se mi nainstalovala stejná win aktualizace a u mně problém s ortofotkou není ... Ale já mám zatím civil 2023
Takže to u kolegyně vidím na opravnou instalaci ... (resetovat nastavení civilu mi nějak nic neříká)

J. Mantlík

Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21493
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace Vladimír Michl Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.dub.2024 v 12:55
Obnovit výchozí nastavení - zkuste, ale v tomto případě nejspíš nepomůže.


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 9/resetc.jpg


Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2541
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace Mantlík Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.kvě.2024 v 11:00
Svátek práce se musí nejlépe oslavit prací ...
- Obnovit výchozí nastavení jsem nezkoušel, ale nejspíš opravdu nepomůže
- Opravnou instalaci mi to nikde nenabídne (ani při spuštění setup.exe, ani v ovládacích panelech win), jenom úplnou odinstalaci
- Tak jsem tam zkoušel x různých souborů s geotiffy. V některých se geotiffy zobrazují, v jiných zas ne.
- zkoušel jsem připojit zase X (jinde fungujících) geotiffů přímo a zase některé se připojily, jiné ne (že jsou prý nečitelné)
- zkoušel jsem ortofotku připojit ne přes map ale jako "obyčejné" obrázky - a skončilo to hláškou (viz dole). U mne to je i v tomto případě bez problémů

Asi opravdu nezbyde nic jiného, než kompletní odinstalace a nová instalace (a doufám, že nebude potřeba nějak čistit registry)



J. Mantlík

Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21493
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace Vladimír Michl Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.kvě.2024 v 11:09
Problém může být jednak v samotném souboru - těch různých pod-verzí formátu TIFF je celá řada, některé mají dokonce licenční omezení - viz např. https://www.cadforum.cz/cz/qaID.asp?tip=4002 (ale to by se asi chovalo u všech instalací stejně). A jednak se pro načítání používají některé systémové knihovny a ty mohou být sdílené s jinými aplikacemi ve Windows - tak se může chovat instalace jinak podle toho, co vše je ještě na daném PC instalováno.

PS: také práci zdar! :-)
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2541
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace Mantlík Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.kvě.2024 v 11:23
To mne také napadlo, ale
- všechny soubory jsou z geoportálu Inspire, takže by formát měl být u všech stejný.
- jako pokud by byl Civil závislý na tom, co je na počítači nainstalované, tak to by od Autodesku bylo .. (raději se nevyjadřovat). Ale na tom počítači jsou v zásadě jen Civil, Office, Thunderbird a Mozilla - na rozdíl od jiných, kde je toho víc
Budu se duševně připravovat na odinstalaci, novou instalaci a hlavně nastavení ...

Děkuji za Vaše reakce
J. Mantlík

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 3830:VIPPokus o svázání Xrefu nahlásí NEPLATNÉ (INVALID) nebo "nejde svázat".
Tip 7189:VIPJak načíst rastry formátu GeoTiff georeferencovaně do AutoCADu?
Tip 13036:Proč je exportovaný soubor GeoTIFF celý bílý?
Tip 9138:Jak umístit obrázek GeoTIFF automaticky do správné polohy?
Tip 10590:Jak extrahovat model terénu do souboru GeoTIFF?
Tip 4783:VIPNelze vložit součást z Obsahového centra (chybí obrázek, informace).


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,739 sekund.