Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion, 3ds Max, Vault a s dalšími CAD/BIM/PDM aplikacemi.
Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy ARKANCE (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.arkance-systems.cz
No vizualizace delam uz nejakych 8 let a zatim vpohode vse vymodeluju v Autocadu - co se architektury tyce. Obcas si pomuzu modelovanim v maxu, ale jen v minimalni mire. Nevim proc vas vsichni odrazuji od modelovani v Cadu, to se jich musite zeptat v cem pak modeluji, jak jim to jde a jak to maji se zpetnou vazbou kdyz chteji ten 3d model zase pouzit pro 2d kresleni. Pro me je modelovani architektury v Autocadu daleko rychlejsi a presnejsi nez treba v maxu. V Autocadu se "hraje" na presnost, proste kdyz je neco metr tak to tak skutecne je. Kdezto v maxu je cele modelovani free, na nejakou presnost se tam nehraje, ve vysledku to stejne neni videt.
honzic:
jo tak od modelování v Cadu mě všichni odrazují.. popravdě ani neznám člověka co by to dělal a přitom všichni projektůjí základy v Cadu, takže něco na tom asi bude
Souhlasím, Max je opravdu velmi drahý... pokud to v celku dobře chápu, tak ani tak nezáleží v jakém programu vymodeluji budovu jako v jakém programu ji nechám vyrendrovat
Revit neznam (jen povrchne) takze nevim jak je to s propojenim do 3dmaxe, ale nejak by to jit melo. Jestli se vam jedna o architektonicke vizualizace tak zkuste prejit na 3d Autocad (pisete ze pracujete v Autocadu 2d) a modelovat v Autocadu. Import do maxe je v pohode, mam to vyzkouseno. V 3dmaxu pak uz budete jen vizualizovat. Materialy, nasviceni, rendering. K tomu maxu doporucuji V-Ray na rendering. S maxovskym GI mental ray nemam zkusenost, ale drtiva vetsina lidi jedi arch. vizu ve Vrayi (asi vedi proc). Jinak jsem slysel neoverenou zpravu ze se Autodesk chysta vlozit V-ray primo do maxe (nevim kdy a ni od ktere verze).
Co se tech tutorialu tyce, tak tech je plny internet, staci prohledat.
Sketchup není vůbec tak špatný. Pro realistické obrázky můžu doporučit následující programy (vzestupně co se týká ceny) Kerkythea (fakt s rezervou, je zadarmo), Modo, Cinema4D, Maxwell, Rhino/Flamingo/Penguin a tak dále a tak všelijak podobně. U všech lze dosáhnout profesionálních výsledků. A co se člověk naučí v jednom z těchto programů, ve druhém jako když najde. A kolik jazyků znáš... Nic proti Maxovi, ale je fakt moc drahý.
Zdravím všechny, živím se jako projektant (2D-AutoCAD) chtěla bych se naučit i vizualizace projektů a tak bych vás prosila o rady jaký program na vytváření i render je nejlepší? Ráda bych už od začátku pracovala v programu který bude vyhovující a ne po měsíci učení zjistit, že jsem očekávala víc.. proto prosím o rady od zkušených...
Jelikož projekty budou prezentovány investorům, tak očekávám kvalitu a ne aby výsledek vypadal "lacině" ... zároveň bych preferovala češtinu (není však podmínkou)
Děkuji moc za pomoc ;-)
Nemůžete vytvářet nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru Nemůžete vymazávat vaše příspěvky v tomto fóru Nemůžete upravovat vaše příspěvky v tomto fóru Nemůžete vytvářet ankety v tomto fóru Nemůžete hlasovat v anketách v tomto fóru