Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 3166 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoAutodesk - zoufalá podpora mass deploymentu

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Defter Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 02.led.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCad/LT, AIS/AIP, MDT, Revit
Stav: Offline
Bodů: 276
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Autodesk - zoufalá podpora mass deploymentu
    Zasláno: 28.pro.2009 v 17:11
Blíží se závěr roku a nemůžu se zbavit dojmu, že z hlediska správy aplikací Autodesku tu něco nepěkně zapáchá :/ Berte to prosím jen jako  postesknutí si admina, jak to jde pěkně s podporou nasazení záplat a mass deploymentu "A" do pekel.
Jelikož jsem pár let adminem v naší společnosti, která se postupem času rozrůstá o další uživatele (ruční instalace čehokoliv je v dnešní době a s dnešním počtem uživatelů nemyslitelná) a produkty MS, na kterých jedeme, ve své základní konfiguraci nabízejí nástroje pro mass deployment (AD/GPO). Autodesk s tímto přístupem do verze 2009 (SP1) užívaných produktů jaksi neměl problém. Vytvořená síťová rozmístění se dala pohodlně instalovat a spravovat, problémy se řešily a všechno odsejpalo. U řady 2010 si připadám jak v Jiříkově vidění (nebo v Kocourkově). Síťový image ARA 2010 nelze opatchovat pomocí update 1 ani 2 (instaalce patchů na image prostě zhavaruje, Autodesk problém má nahlášený, ale jaksi vše vyšumnělo), po instalaci SP1 pro LT 2010 (cz i ru) nelze tento image nainstalovat (zhavaruje s odkazy na neexistující soubory, Autodesk se opět tváří jako, že problém neexistuje, resp. byl s ním srozumněn, ale moc ho to nebere), MAP3D vyhazoval po úpravě image pomocí SP1 po instalaci takovou chybu, že nešel spustit (Autodesk vyřešil asi po čtrnácti dnech zasláním dll, které se při patchování prostě v image neaktualizovalo). Teď jsem se chystal nasadit Inventor 2010, ale koukám, že SAP není jak přidružit (ano dá se začlenit do síťového obrazu, když se spustí instalace obrazu ručně, proběhne to jak má, ale pomocí AD/GPO to nasadit nejde), stáhnu SP1 pro Vault (client) a zjišťuji, že jej nelze nasadit jinak než ručně! To si ze mne asi Autodesk dělá dobrý den? Říkám si, to je skvělé. Platíme těžký bakšiš za Subscription, za produkty, které ve firemním prostředí ale nejdou nasadit a velké "A" s lehkostí zametá problémy pod koberec. Pardon, ale jsme skoro v roce 2010 a mám pocit, že s Autodeskem to jde od 10 k 5. Ve finále mi přijde od českého zastoupení Autodesku dopis, že mi vypršel Subscription (který byl měsíc před tím prodloužen o další rok) a že, jako když to stihnu zaplatit do poloviny ledna, tak mi milostivě nebudou účtovat poplatek navíc. Do toho, ještě měsíc předtím, zavolala slečna z Autodesku, jestli nechci upgradovat AutoCad 2000 (v minulosti křížově upgradován na Inventor)... Bordel! Bordel! Bordel! Pardon, ale muselo to ze mne ven. Přeju všem odvážným uživatelům a stejně tak Xanaďácké podpoře vstup do roku 2010 pravou nohou, ať nepodnete jako "A", které má roční náskok, ale dost nalevačku.
Administrace AIS,AIP,MDT,AutoCad/LT,Revit. Správa klientské a serverové platformy MS.
MCTS:Windows Vista;Windows 7;Exchange 2010
MCSA2003:Messaging
MCITP:Server Administrator
MCSA:Windows Server 2012
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.pro.2009 v 20:07
Cháu Vás, ale ono je to těžké. Obecně platí, že problém hlášený pouze od jednoho uživatele = problém žádný (což nemusí být zrovna tento případ), druhé pravidlo, co nám nepadá to vydrží, oni už to uživatelé nějak přestojí a pravidlo třetí: na co vydávat service pack, když do roku tu máme novou verzi, kde to můžeme vydat jako novou feature ;) a podpoří to subscription.
 
Nicméně pravda je často taková, že Autodesk je hodně velký kolos a než se některé věci rozhýbů, tak to trvá. Záleží na tom jakým způsobem a přes jaký kaná tento problém eskalujete. Musíte je prostě uhánět jako pijavice dotěrná a ono to pak "někdy" jde...
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 4782:VIPAutomatická síťová instalace Autodesk DWG TrueView 2.
Tip 4772:VIPAutomatická síťová instalace Autodesk DWF Viewer 6.x
Tip 10813:VIPVlastnosti: Hodnoty nevyjadřují uživatelem předepsanou hmotu nebo objem - příčiny a rizika
Tip 9737:VIPiLogic makro pro vytvoření a aktualizaci bodu v těžišti sestavy.
Tip 13205:VIPJak provést tiché síťové rozmístění s novými instalátory řady Autodesk 2022?
Tip 2849:VIPJak v rohovém razítku IDW výkresu Inventoru snadno uvést celkovou hmotnost, objem sestavy nebo měřítko?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,969 sekund.