Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 10466 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoFormát výkresu tisk

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
christiantroy Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 15.srp.2011
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Electrical CAD
Stav: Offline
Bodů: 8
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Formát výkresu tisk
    Zasláno: 30.kvě.2013 v 20:06

Dobrý den,


mám plotter HP designJet 650C a snažím se naformátovat výkresy na tisk. Ale vždy mám malé písmo a ani výkres neodpovídá zadané velikosti. Můžete mi prosím poradit děkuji


Jirka

Zpět nahoru
alfred Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCad MAP 2011
Stav: Offline
Bodů: 1675
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.kvě.2013 v 20:13
Velikost písma musí odpovídat tištěnému měřítku. Například pokud tisknete 1:1 stačí písmo velikosti 2 na 2mm písmo. Pokud tisknete 1:50 tak 2mm písmo musí mít velikost 100.

Koukněte třeba sem
http://www.cadforum.cz/cadforum/Vyuka-AutoCAD/defaultCE.html
na základní nastavení tisku.

Pokud nenajdete odpověď tam, pošlete bližší informace o Vašem nastavení.
Zpět nahoru
christiantroy Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 15.srp.2011
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Electrical CAD
Stav: Offline
Bodů: 8
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.čer.2013 v 10:20

Díky moc, ale dostal jsem výkres který je špatně naformátován od jiného člověka. No a teď se s tím peru protože nevím jak to přeformátovat tak abych viděl normálně písmo. Je to hodně malé a při prohlížení před tiskem to skoro nejde vidět. Tak nevím jak to zvětšit aby to bylo ok plotter mám max A1

Zpět nahoru
alfred Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCad MAP 2011
Stav: Offline
Bodů: 1675
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.čer.2013 v 10:25
Je potřeba upravit velikost písma - prostě vybrat a změnit vlastnosti. Někdy pomůže změna stylu písma.
Pro výběr použijte příkazy s filtrací dle vlastností - např FILTR (_FILTER) a nebo RVYBER (_QSELECT)

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 5848:VIPSkládání PLT výkresů (nesting) i na plotry nepodporující tuto funkci.
Tip 7682:Extra dlouhé výkresy na HP Designjet T1200.
Tip 2679:Kolik paměti je optimální mít v plotru HP DesignJet 500 pro tisk CAD výkresů formátu A0 a kolik paměti lze do plotru přidat maximálně?
Tip 7658:Nefunguje mi dobře průhlednost entit při tisku.
Tip 291:Jak z AutoCADu tisknout (exportovat) do rastrového souboru s vysokým rozlišením?
Tip 9798:VIPiLogic pravidlo pro automatické směrování tisku (formát/tiskárna).


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,750 sekund.