Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 12722 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoA360 prohlížeč - nastavení

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
splonk Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 25.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD/ACA'21, RVT'21
Stav: Offline
Bodů: 1252
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: A360 prohlížeč - nastavení
    Zasláno: 13.zář.2018 v 13:21
dobry den
Mám dotaz ohledně nastavení prohlížeče pro klienta, a vůbec obecně... fungování.
Na A360 nahraju model v revíru. Terén mám jako děláte soubor, připojen k objektu. Umí A360 to pak správně zobrazit? Mně se to zatz m nedaří. V nejhorším ty dva soubory, model, spojíme do jednoho ale...
Dal:

·        V prohlížeči se dá nastavit, jak funguje myš, jak je osvětlená scéna atd. … chceme, aby se to každému otevřelo v nastavení, jaké zvolíme my.

·        Zakázat, aby ťuknutím vybírali entity – mají si jen prohlížet

·        Nastavit, aby se rovnou otevřelo v určitém pohledu, tj. sami si nadefinovat „home“ pohled

Lze to prosím nějak nastavit už v A360 anebo je to věc každého uživatele který si to musí v prohlížeči nastavit sám? 

Děkuji za rychlé odpovědi

JASponza


JASponza

ACA (AutoCAD) 2021,
RVT 2021

Win 10 x64
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.zář.2018 v 14:24
Máte-li na mysli propojené modely Revitu, ta ty nelze kombinovat v bezplatném Vieweru, ale v prohlížečích v rámci "Team" aplikací (BIM360) to funguje.

Preference Viewer jsou nastavena v cookies, takže tím způsobem jdou i případně "přednastavit". Podobně další funkce Vieweru. Ten využívá platformu Forge a ta jde programovat pomocí API (např. javascript). Tím způsobem lze přidat nebo odebrat libovolné další funkce. Ale je třeba onen prohlížeč spouštět na vašem webu (přizpůsobené stránce).
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.zář.2018 v 06:36
Dobrý den,

  • spojování, upload sestav (více model) v klasickém Auodesk Vieweru nenajdete, je nutno jít buď o A360, která je též zdarma s určitými omezeními anebo do BIM 360.
  • Home pohledem by měl být vždy Výchozí 3D pohled.
  • Zakázat lze to, aby se při klepnutí na entitu nezobrazoval panel vlastností. Možnost pro zakázání výběru jako takového jsem zatím nenalezl, ale hodilo by se mi to též.

Pro případné zájemce jsem ochoten rád sdílet slepé cestičky i světlé uličky, na které jsem za poslední 2 roky při používání Autodesk Vieweru, A360 i BIM 360 přišel. Ovšem není to na klasický diskusní příspěvek.


Upravil PepaR - 14.zář.2018 v 06:48
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.zář.2018 v 09:35
Platforma Forge Vieweru se stále vylepšuje a na jeho bázi už funguje řada aplikací doplňujících prostý CAD/BIM model o další informace - např. výsledky CFD simulace, FM data, real-time výstupy z čidel IoT apod.
 
Příklad nového vzhledu Vieweru se zjednodušeným ovládáním (přepněte oranžovou dvoušipkou na plný pohled):
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.zář.2018 v 09:40
Přesně tak, docela dramaticky roste podpora Forge a využití jeho API, stejně jako možnosti jeho využití.

Holt jde to směrem do cloudu a už jen čekám, kdy i Revit nebo něco podobného bude fungovat podobně.


Upravil PepaR - 15.zář.2018 v 08:46
Zpět nahoru
splonk Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 25.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD/ACA'21, RVT'21
Stav: Offline
Bodů: 1252
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.zář.2018 v 14:00
DD,
 dekuji na reakcich!
Moje prozatimni poznatky... ikdyz jsem nestihl precist uplne vsechno o nabizenych sluzbach...

Kdyz RVT soubor Objekt nahraju na A360 Drive, kliknu na nej, otevre se v prohlizeci s adresou "https://a360.autodesk.com/drive/app/root" a tam nevidim (v Revitu) pripojeny referencni soubor s terenem.

Kdyz jsem si otevrel stranku "https://viewer.autodesk.com" tak mi to hlasilo, ze tam nemam nic ulozeneho,, dal jsem pridat soubor, vybral RVT OBjekt, dal Upload a vyskocilo ne mne okno s dotazem, zda k souboru nejsou pripojeny dalsi reference..., vybral jsem RVT Teren, upload probehl, kolecko se chvily tocilo a voala, model Objektu se zobrazil i s terenem :-). 

Tak nevim... mam v tom trosku zmatek... pamatuju, ze pred cca dvem mesici, kdyz jsem nahral model na A360, kliknul na nej, tak se i oteverel v prostredi Vieweru...??? Ono se to fakt rychle meni a ja uz nestiham vsechno (jako driv :-)).

Ohledne cookies, jak psal pan Michl..., ano, je to logicke (a ted to mam i cerne na bilem :)). Diky!

Panove diky
JASponza
JASponza

ACA (AutoCAD) 2021,
RVT 2021

Win 10 x64
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.zář.2018 v 14:44
Na adrese free Vieweru není žádné "úložiště" v pravém slova smyslu. Máte tam pod svým účtem jen poslední prohlížené modely, popř. sdílené pohledy s 30denní expirační lhůtou. Pro projektová úložiště je potřeba BIM 360 Docs (popř. BIM 360 Team) nebo Fusion Team a tam Viewer funguje i včetně všech vazeb a xrefů na uložené dokumenty.
 
Co se týče funkcí, je potřeba na Viewer hledět jednak jako na "produkt" (web aplikaci) a jednak jako na vývojářskou platformu pro uživatelské aplikace (součást Autodesk Forge).
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 11218:V prohlížeči A360 Viewer chybí některé pohledy a listy Revit projektu.
Tip 10714:Jak změnit ohniskovou vzdálenost v mobilním prohlížeči A360?
Tip 11117:Prohlížeč A360 nezobrazuje okrasné písmo v DWG výkresu.
Tip 10777:Prohlížeč A360 mi nezobrazuje nástroje poznámek.
Tip 12110:Jak přepnout prohlížeč pro otvírání HTML zpráv?
Tip 11100:Nelze otevřít soubor s obsahem chráněným systémem DRM.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,547 sekund.