Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 5913 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoTloušťky čar u stěny rozdělené na součástí

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
jan.vana Zobrazit panel
Nováček
Nováček
Avatar

Přihlášen: 17.čvc.2019
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Revit 2019, AutoCAD 2019
Stav: Offline
Bodů: 2
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Tloušťky čar u stěny rozdělené na součástí
    Zasláno: 17.čvc.2019 v 14:05
Dobrý den,
Potřebuji v projektu rozdělit konstrukce jako stěny a střechy na jednotlivé součásti (mám na mysli funkci "vytvořit součásti", která se objeví v horní liště po kliknutí na například stěnu skládající se z více materiálů). Po vytvoření součástí je lze dobře editovat, měnit jejich velikost apod., ovšem mám potom problém s tloušťkami čar ve 2D zobrazení. Pokud ve vlastnostech pohledu u položky "Viditelnost součástí" nastavím "Zobrazit originál", tak se tloušťky čar zobrazí správně (viz obr.), ale nevidím například tvarové změny, které jsem vytvořil úpravou součástí. Jestliže u stejné položky nastavím "Zobrazit součásti", tak se mi tvarově vykreslí vše jak má, ale jednotlivé součásti jsou ohraničeny tlustou čarou a neberou v potaz to, jestli se nachází vedle jiné konstrukce nebo ve styku se vzduchem. 

- Můžu sice nastavit aby u všech součástí byla tenká čára, ale pak mám tenkou čáru i ve styku se vzduchem a musel bych pak tu tlustou dokreslovat ručně - tato možnost se mi moc nelíbí. 
- Zkoušel jsem součásti nějak spojit přes "připojit geometrii, ale u součástí tato funkce použít nejde - nenašel jsem ani jiný způsob jak součásti "spojit" k sobě.

Přikládám obrázek s ukázkou problému (stěna s věncem pod pozednici)- vím že zrovna u případu na obrázku se to dá řešit i několika jinými způsoby a není potřeba dělení na součásti, budu mít ale v projektu i případy, kdy se bez vytvořených součástí neobejdu.

Vyplývá z toho tedy otázka:
Je nějaká možnost, jak se dostat k tomu, aby se mi když mám ve vlastnostech pohledu nastaveno "Zobrazit součásti" vykreslovala tloušťka čar tak jak má (tlustá ve styku se vzduchem, mezi jednotlivými součástmi tenká). 


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 91820/stena.JPG


Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2020, Revit ->2020
Stav: Offline
Bodů: 3625
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.čvc.2019 v 09:20
Myslím, že to nejde, není to Stěna, je to Součást... Osobně se snažím těmto Součástím vyhnout, testovali jsme je na větších stavbách pro využití v statickém modelu, a dělalo to víc negativ než pozitiv.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10572:Nastavení tlouštěk čar u jednotlivých vrstev stěny.
Tip 8143:Revit chyba: Čára je příliš krátká
Tip 8337:Revit - rozdělení stěny na barevné plochy - Malba.
Tip 12621:Jak zadat rozměry v Revitu v jiných jednotkách?
Tip 4856:Revit - stěny s proměnnou tloušťkou.
Tip 9242:Popis trubky v Revit MEP - vnější průměr x tloušťka stěny trubky (32x3)


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panelStránka byla vygenerována za 0,141 sekund.