Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 9205 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Alternativa na 2D

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Devil Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 17.led.2024
Lokalita: Algeria
Používám:
DSDSDSD
Stav: Offline
Bodů: 5
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace Devil Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Alternativa na 2D
    Zasláno: 21.led.2024 v 20:52
Dobrý den,
hledám nějakou alternativu k Autocadu LT na 2D kreslení. Jaké máte zkušenosti s CADKONEM A PROGECADEM ? Znám pár lidí, kteří přešli právě z Autocadu na tyto alternativy a nemají žádné problémy. Samozřejmě vyzkouším na 30 dní zdarma oba programy. Zajímá mě, jestli nemáte nějaké negativní zkušenosti. Samozřejmě, že prodejce Autocadu to strašně hejtuje, ale uživatelé co znám, jsou spokojeni.  Díky.
Zpět nahoru
OPlavek Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 16.pro.2004
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Autocad,Revit
Stav: Offline
Bodů: 142
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace OPlavek Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.led.2024 v 07:55
Znám pár lidí, včetně sebe, kteří to zkoušeli a odevzdané výkresy "DWG" (které ve skutečnosti nebyly DWG) jim zákazníci hodili na hlavu. Pokud ale výkresy nepotřebujete předávat nebo přejímat, může to být dobrá volba.

Jinak koukám, že používáte i Inventor a Revit, takže tam taky může být s přenosem těch "DWG" problém.
Zpět nahoru
Machacek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
BricsCAD, Cadkon MEP
Stav: Offline
Bodů: 719
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace Machacek Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.led.2024 v 08:06
Od LTéčka jsem přešel k BricsCADu, využívám i Cadkon MEP ... žádné zásadní problémy jsem nikdy řešit nemusel, nikdy mi nikdo v rámci koordinací nic nevrátil jako nekompatibilní s DWG
Jiří Macháček

BricsCAD, Cadkon MEP
Zpět nahoru
koutnypp Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 21.zář.2022
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 21
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace koutnypp Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.led.2024 v 08:50
Zkoušel jsem před nějakou dobou Bricscad, Zwcad a Progecad. Kompatibilita jakž takž, na jednoduchých výkresech dobrý, u specialit už byly nesrovnalosti. Ale hrozně to padalo. Autocad mi spadl za celý život asi dvakrát, tohle bylo i několikrát za den. Pak mi taky vadilo, že nešlo dělat dynamické bloky a že tam nefungovalo dost nadstavbových aplikací pro Autocad.
A taky mi pak jako konstruktérovi bylo trošku proti srsti, že někdo se živí výrobou napodobenin. Ale to je každého věc.
Zpět nahoru
Devil Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 17.led.2024
Lokalita: Algeria
Používám:
DSDSDSD
Stav: Offline
Bodů: 5
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace Devil Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.led.2024 v 09:45
Děkuji. ProgeCAD zatím šlape hezky. Na mé použití (konstrukční 2D detaily, výrobní detaily, jednoduché gastroprovozy VZT) to vypadá, že by to mohlo být dostačující. 
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 5297:Rastrové šrafy (materiály) 2D objektů v AutoCADu.
Tip 6619:VIPPokročilé klávesové zkratky nejen pro AutoCAD (alternativa k AutoHook)
Tip 13974:Výběr nadřazených nebo překrytých prvků v modelu Autodesk Fusion.
Tip 10806:Pomalá práce s 3D myší ve starších projektech.
Tip 10610:Jaká rizika hrozí při kopírování Civil objektů přes Schránku?
Tip 8300:Jak změnit barvu popisek osnovy?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,805 sekund.