Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7031 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoCADfórum a zdejší komunita

 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv
Autor
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: CADfórum a zdejší komunita
    Zasláno: 16.zář.2008 v 09:32
Teď mě tak něco napadlo, co jsem měl na srdci a rád bych to sepsal. Bude o težké napsat, ale zkusím to.
 
Ad 1) Někdy se nestačím divit a myslím, že tomuto fóru mohou jiná fóra závidět, když vidíte jak je snaha byť zadarmo soutěžit kdo zodpoví nebo vyřeší dotaz první, i když za to nemá nic jiného než dík svých kolegů, na které může v životě narazit - viz pan Mantlík, Ferdinand, Čech, Seiner, Jirat, Sedláček, Říha, Bláha, zdrk, Balda a dokonce i slečny/paní IvanaV, Buba, Kackac, nu a spousta dalších (nezlobte se, ale seznam naleznete výše – viz Členové).
 
Rád bych jim za to poděkoval a je super, že narazíte na stejně naladěné lidi, kterým nejde jen o zisk a prachy a jsou ochotni se podělit o vědomosti s ostatními. Díky.
 
Ad 2) Taky stojí za to zmínit, že velký dík patří panu Michlovi a týmu lidí, kteří za tím vším stojí a které by nebylo špatné vidět na letošním CADfóru.
 
Ad 3) Když už píši o tom CADfóru, doufám pánové, že si najdete ten čas a zvednete se od termínů, svých CRT nebo LCD a uděláte si jednou v roce čas na jednodenní výlet. Rád bych konečně poznal ty super lidi, co se skrývají za přezdívkami a ukrajují ze svého soukrmého/pracovního času nemalou čtvrtku pro tento web a i když to šéf asi nevidí rád, tak oni ví, že se jim to časem vrátí a že jednou se dostanou do pozice, kdy se budou ptát oni.
 
PS 1: Omlouvám se za chyby a překlepy, jsem technik a češtinu bych umět měl, ale raději jsme vždy řešil technickou stránku věci než gramatiku.
 
PS 2: Ale ve slohovkách jsem byl dobrý, mé jméno najdete možná i v nějakém to strém ABíčku, ale to už je OT.
 
PS 3: Sám se divím co jsem napsal, teď mám jen strach, aby mě pan Ferdinand nebombardoval tím, že jsme ve špatném tématu :D. Je pravda, možná by to šlo do CADu obecně, anebo do CAD fóra, nicméně do posledně zmiňovaného nemám přístup.
 
Přeju hezký den a pokud jste to dočetli až do konce, tak díky.

Upravil PepaR - 16.zář.2008 v 11:25
Zpět nahoru
Petr Bláha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 27.čer.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD R14=>2021 CZ, Revit B/A 7.0=>2021 CZ
Stav: Offline
Bodů: 571
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.zář.2008 v 11:15
Napsal jste to hezky
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.zář.2008 v 11:20
Díky, ono když to jde ze srdce a nejenom z hlavy, tak to jde snadněji, ale to už jsem zase OT. Sakreš, jak já se bojím pana Ferdinanda :DDD.
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.zář.2008 v 11:59

Ještě jsem nikomu neukousl hlavu Clown. Jsem prostě takový - sice také technik, ovšem rád "šťourám" a mám rád, když věci jsou tak a tam, jak a kde mají být. Patrně patřím mezi puntičkáře.Wink

Co se týče CADfóra, bylo to (pro mne osobně) veliké zklamání a asi mne tam už neuvidíte...sorry...Broken%20Heart

A vida, vyšlo to akorát na můj "kulatý" 1400. příspěvek Ying%20Yang


Upravil Ferdinand - 16.zář.2008 v 12:04
-FerTh-
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.zář.2008 v 12:05
Teď to bude ale jiné, potkáte tam třeba mě. Ne, že bych byl tak krásný, ale určitě si máme u piva co říct a ty komerční bláboly, kterých tam bude doufám minimálně, můžeme vynechat a můžem zajít na jedno 5ti pivo k baru, který tam doufám taky bude....
 
Pojedu asi z Brna, tož sa nejak rozhůpajte a dajte mňa sicnu ať vím zda se mám na Vás připravit, když od Vás dostanu ranu za ty hlůpé kecy... Samozřejmě vše v dobrém.
 
PS: K příspěvku GrAtUluJi, jak néjlepe dovedu.


Upravil PepaR - 16.zář.2008 v 12:07
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.zář.2008 v 12:19
Původně odeslal(a) Ferdinand Ferdinand napsal(a):

Ještě jsem nikomu neukousl hlavu Clown. Jsem prostě takový - sice také technik, ovšem rád "šťourám" a mám rád, když věci jsou tak a tam, jak a kde mají být. Patrně patřím mezi puntičkáře.Wink
Jinak tohle chápu, jsem na tom stejně... bohužel. Má to své výhody i nevýhody, ale o tom až u piva na CADfóru.
 
Ad) Ach jo to CADfórum je jako droga, budu muset jít na odvykačku. Investor mě čaká za 2 hoďky a já mám ještě pusu namazanou pěnou na holení.
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.zář.2008 v 12:20
Jinak omlouvám se, že jsem to tady tak trošku odlehčil, nebylo to úmyslem (i když trošku ano). Snad mi za to webmaster nezruší účet a nebudu si muset vymýšlet nový nick...
Zpět nahoru
Kackac Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.úno.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 469
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.zář.2008 v 12:33
Připojuji se s díky všem. Hlavně za ochotu odpovídat na neustálý příval dotazů, za zájem a snahu řešit cizí problémy, kolikrát mi udělalo opravdu radost a zlepšilo náladu, když někdo projevil zájem zabývat se problémem víc, než že jen odpověděl, ale zkoušel simulovat popsanou situaci, což zabere nějaký čas, nebo napsal prográmek, který se ostatním hodil, i když to vlastně vůbec dělat nemusel. Ale dík patří i těm, kteří se ptají - kolikrát mě něčí dotaz posunul o kousek dál tím, že jsem zjistila, že autocad umí ještě něco dalšího, o čem jsem vůbec netušila.
V podstatě opakuji to, co psal PepaR, ale nemůžu si pomoct. Kvůli tomu, jaká je na tomto fóru atmosféra, se mi stalo tak trochu závislostí - když je alespoň trochu čas, tak každý den, někdy až nedočkavě, pouštím Firefoxe zvědavá, co je nového. A když je tu mrtvo, tak se mi někdy takovým zvláštním způsobem stýská po zdejších lidech a jejich imaginární přítomnosti...
Díky!
Kackac
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.zář.2008 v 13:06
Vlak jsem nestihl, díky Kackac za podporu... alespoň vím, že v tom nejsem sám... a že i někdo jiný to tak cítí.
 
Ale dost duševního striptýzu, vzhůru na dotazy a problémy. V dnešní době není čas na hrdinství a Dušínovské činy ( .... i když je to někdy hodně škoda).
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.zář.2008 v 13:17
Víte lidičky, já to vidím takto. My všichni, kteří tady komunikujeme, jsme technici (ať už z jakékoliv profese). A jsme zvyklí řešit problémy a o těch řešeních se radit (protože žádný učený z nebe nespadl...). A když někdo poradí nám, rádi poradíme někomu jinému.
Bohužel, pak jsou manažeři a obchodníci (pane Michl, to není na vás, vás považuji za největší hvězdu tohoto fóra, byť se občas musíte chovat jako obchodník), a ti svádějí konkurenční boj, tají vše, co utajit lze (i nelze) a když už něco odtajní, tak jedině za veliké peníze. Ono to tak asi musí být, společnost je v kapitalizmu takto nastavena. Ale to je asi ten důvod, proč jsem technik a nikdy bych nechtěl a asi nemohl být obchodník. A proto se taktéž cítím ve společnosti CADFóristů fajn.
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.zář.2008 v 13:21
Původně odeslal(a) Mrázek Mrázek napsal(a):

A proto se taktéž cítím ve společnosti CADFóristů fajn.
Moje řeč. Lidi, CADfóristi, děvčata, ženy, chlapci i muži pojďme na pivo do Prahy anebo na víno k nám na Moravu.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21488
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.zář.2008 v 15:46
Původně odeslal(a) PepaR PepaR napsal(a):

a ty komerční bláboly, kterých tam bude doufám minimálně, můžeme vynechat a můžem zajít na jedno 5ti pivo k baru, který tam doufám taky bude....
"Komerční bláboly" se CADfóru vyhýbají, protože přednášejícími jsou CAD uživatelé, nikoliv obchodníci.
 
Bar přítomen je, pivo také, prase také. Všichni "CADfóristi" jsou samozřejmě srdečně zváni. Také se rád setkám s lidmi, kteří jsou za přezdívkami často frekventovanými v tomto diskuzním fóru.
 
Pozvánka:
 
 
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.zář.2008 v 16:34
taky bych se rad potkal s lidmi, ktere znam jen jako nick - uz jen proto, ze spouste dluzim dik:) - ale program letosniho fora mne konkretne moc neoslovuje a cerekev je daleko:) ...kdyze tam je aktualni ten drink? nebude nekdy neco v praze?
Rostislav Říha
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.zář.2008 v 14:22
..nějak se to schyluje k soukromému večírku (dni)...Wink
-FerTh-
Zpět nahoru
Kackac Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.úno.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 469
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.zář.2008 v 14:30
... však by to vůbec nebylo špatné, konečně se poznat, když už se známe tak dlouho:) Akorát já bych také uvítala tu Prahu, nikam "ven" (tedy ani na CADfórum) se teď nedostanu.
Kackac
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.zář.2008 v 14:31
Původně odeslal(a) Ferdinand Ferdinand napsal(a):

..nějak se to schyluje k soukromému večírku (dni)...Wink
jo, taky cítím ve vzduchu drink - a hned se mi líp dýchá:) ...tak někdy po cadforu? nebo jako předehra?:) ... kdo všechno tedy chce?
Rostislav Říha
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.zář.2008 v 14:42
Nejde ani tak o chtění jako o termín (je velmi těžké skloubit časové možnosti více lidiček) a pochopitelně o místo, jelikož jsme z celého bývalého Československa (nemůžeme přeci opominout velmi aktivní slovenskou část fóristů). Škoda, že na to nelze využít setkání příští týden v Cerekvi (já sám také nevím, zda se dostanu), nicméně pokud by si to vzal někdo na triko a dohodnul nějaký termín a místo a přes fórum to oznámil, tak si myslím, že by se pár zájemců určitě sešlo. Pokud by mi to s ničím nekolidovalo, tak se hlásím. Ale určitě až po cadfóru.
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.zář.2008 v 14:48
A propos - ta Praha je sice přijatelná, ale nějak zaniklo pozvání od PepyR k nim na Moravu na vínko. Já osobně bych si klidně přijel pobékat do útulného sklípku. To bych s chutí vzal i kytaru.
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 14099:Tisk podložené mapy se světlým pozadím.
Tip 14074:Přehled CAD formátů podporovaných v Inventoru 2025 (import/export/AnyCAD).
Tip 14073:Přehled CAD formátů podporovaných v Inventoru 2024 (import/export/AnyCAD).
Tip 14021:Porovnání verzí návrhu v Autodesk Fusion.
Tip 13976:Jak v AutoCADu publikovat PDF do stejné složky jako je DWG výkres?
Tip 13957:Nelze spustit TRIAL verze Autodesk, vyžaduje novou registraci.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,281 sekund.