Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 9408 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoVyhledávání

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Petrsorge Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 19.bře.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2022
Stav: Offline
Bodů: 100
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Vyhledávání
    Zasláno: 01.říj.2008 v 15:11
BIG OT
Taky bych si tady dovolil mírně nesouhlasit s panem Ferdinandem..... (tady bych rád podotknul že jsem nezávisle na panu Sedláčkovi zkusil totéž a dopracoval se stejného výsledku)
 
Ale co chci říct...
Před chvílí jsem se pokusil zjistit věc která mě dlouho trápí ale ne dost na to abych to doteď vyhledal.
Tj. "přepínání mezi výřezy ve výkresovém prostoru když jsou přes sebe" (myslím podmnožinu ne průnik)
 
Na dotaz vyhledávači "přepínání mezi výřezy" se mi nedostalo odpovědi Cry
Na dotaz výřezy vypadly dvě stránky(a to jsem omylem-naštěstí-vyhledával jen v diskusích za půl roku). Nicméně takto obecný dotaz vám nezaručuje odpověď kterou potřebujete....
Já tu svoji našel. Řešení je Ctrl+R (to pro ty kdo by to vyhledávali stejně jako jáTongue)
Ale našel jsem ji v tématu "Jak zneprůhlednit výřez" a přisuzuji to pouze štěstí a svému zvrácenému kombinačnímu smyslu.
 
Tím chci říct že od určité velikosti prohledávané databáze (a tady asi nebude zrovna malá) Máte tři způsoby jak se dobrat k výsledku...
1.) Zadat dobrý dotaz (tím nemyslím přesný ale takový co vám vyhodí přímo požadovanou odpověď)
2.) Když už se zeptáte špatně spoléhat na znalosti a odhadnou které z nabízených témat by mohlo obsahovat odpověď
3.) Když nemáte ani dostatek znalostí spoléhat na štěstí a doufat že v některém z náhodně vybíraných nabízených témat najdete odpověď
 
Tu první možnost leckdy nedokáže ani ostřílený profesionál. (omlouvám se profíkům co dostanou na každou otázku jasnou odpověď)
Tu druhou věc by MOŽNÁ zvládl uživatel mírně pokročilý
Takže začátecník může spoléhat jen na své začátečnické štěstí ale to je jak víme vrtkavé.....
 
Neříkám že by se měl člověk rovnou ptát.. Nějaká snaha se vždycky cení... Ale každý má nějaký limit kdy končí s hledáním a začne se ptát. U někoho je to 5 minut u někoho třeby 5 hodin.
 
A navíc... Jistě se shodneme že pan Michl jako moderátor má asi větší přehled a jako profík větší znalosti a i když třeba neví KDE něco hledat tak aspoň lépe než začátečník ví JAK se zeptat :-) koneckonců mi nikdo netvrďte že jste nikdy neztratili na vlastním počítači nějaký dokument. A i když jste nevěděli kde ho hledat tak aspoň víte co hledáte => nenecháte tento dokument hledat někoho jiného(teda pokud vám nestačí že ho dostanete až za týden). (Pane Michl pokud se nějak pletu nebo se mnou nesouhlasíte tak se nebráním opravám a kritice)
 
Na závěr bych jen rád dodal že jsem dnes ráno dostal dotazník ve kterém mám za úkol sám sebe ohodnotit.... A jelikož nevím co bych tam měl napsat (zda se hodnotit subjektivně=samá 1; objektivně=mnohem hůř; a nebo dát svými odpověďmi upřímně najevo jak mě takové věci otravují=riskovat potíže) tak radši prudím tady :-)
 
S pozdravyWink
Zpět nahoru
Petrsorge Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 19.bře.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2022
Stav: Offline
Bodů: 100
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.říj.2008 v 15:16
Původně odeslal(a) Buba Buba napsal(a):

Možno výraznejšie podfarbiť tlačítko HLEDAT, prípadne umiestniť do hlavného menu vľavo.
 
Upřímně řečeno při svých prvních návštěvách tady jsem měl taky problém toto tlačítko najít  a i teď když ho hledám tak si pořád opakuju že už přece vím že tam někde je LOL
Zpět nahoru
chose Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 20.čvc.2005
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD Civil
Stav: Offline
Bodů: 140
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.říj.2008 v 15:33
Ještě malý OT. Já bych řekl, že problém taky je, že někdy i většina zde uváděných tipů jsou tipy VIP. Např. oba zde uvedené. To pak člověk může hledat jak chce, ale má smůlu.
chose
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.říj.2008 v 15:44
VIP odkazů je tu minimum. Navíc všechny (tj. oba) výše uvedené jsou bez problému přístupné.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21489
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.říj.2008 v 16:00
Pan Petrsorge má pravdu - hledání není úplně jednoduché, pokud problém není dobře definovatelný. Proto nezavrhujme dotazy vzniklé mj. marným hledáním. Snažíme se na základě "marných" dotazů průběžně přizpůsobovat indexovaný obsah tipů - tak aby při příštím podobném dotazu byl daný tip nalezen. Zároveň se tak omlouváme těm, kteří v příspěvku napíší, že něco nemohli najít a pak vypadají trochu neumětelsky, protože daný dotaz už vede přímo k relevantní odpovědi v tipech.
 
Obecné rady k hledání v tipech jsou použití více synonym najednou a použití jen kořenů slov. Čím více slov je v dotazu, tím je pravděpodobnější úspěch hledání. Vyhledávač se umí vyhnout obecným slovům.
 
Každopádně ikonka pro vyhledávání byla zdůrazněna a vyhledávání je nově i položka v menu vlevo.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21489
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.říj.2008 v 16:07
Ještě možná upřesnění (a v předchozím příspěvku jsem to taky směšoval) - jsou dvě naprosto odlišná vyhledávání:
 
1) v diskuzích (texty psané účastníky)
2 v CAD tipech (indexované texty psané firmou Xanadu)
 
Zatímco v tipech můžeme úspěšnému vyhledávání napomoci doplňováním indexu, synonym, apod., v diskuzích vyhledáváte skutečně jen slova, která před vámi napsal jiný účastník diskuze.
V tipech hledejte vždy česky a s háčky/čárkami, v diskuzích počítejte s tím, že některé texty jsou psané slovensky nebo "cesky" (bez háčků/čárek), s překlepy, atd.


Upravil Vladimír Michl - 01.říj.2008 v 16:08
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.říj.2008 v 17:39
Téma: Dlouhá doba vložení, při použití Ctrl+c,Ctrl+v
(Možná by bylo lepší tohle zařadit k příspěvku Nová podoba Fóra - připomínky ale už jsem se odvolal sem v jiném příspěvku.)
K již napsaným OT připomínkám u toho tématu ve fóru AutoCAD:
Pane Michl, navrhuji vyhledávací nástroj Najít (v bočním menu se to jmenuje vyhledat) umístit jinam než na 4. pořadí prvního řádku obrazovkového menu - asi nejlepší do pravého horního rohu (pod ten otazník nápovědy v rohu rámečku) a dát tomu oranžový rámeček. Ten otazník je nepodstatný, podle mého názoru by bylo lepší ještě zvětšit tomu písmo.
P.S. Nějak mi nejde naformátovat text do "výchozího" stylu. Mohu volit kterýkoliv Font, vždy to zůstává stejné...
-FerTh-
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21489
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.říj.2008 v 21:29
Ony ty navigační prvky mají svůj význam (i jejich umístění) a není je možná dávat úplně kamkoliv. To sjednocení názvu na "Najít" je rozumné, ale polohu asi necháme.
Každá funkce vypadá v určitých situacích jako "ta hlavní", ale není možné mít vše na prvním místě. Začátečník většinou očekává pořadí funkcí dle pořadí svých postupných kroků.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
alfred Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCad MAP 2011
Stav: Offline
Bodů: 1675
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.říj.2008 v 22:17
Podle mého názoru může být tlačítko na hledání přes půl obrazovky, může blikat, jezdit za myší nebo já nevím co, ale někteří lidé prostě hledat NEBUDOU.

Vždyť se dá vyhledávat i pomocí obecných vyhledávačů, dá se na nich specifikovat konkrétní URL. Například na google si klidně můžu zadávat diakritiku, krátké dotazy, atd. Samozřejmě to asi nenajde nejžhavější témata (nevím jak rychle si stránky zaindexuje).

Někteří lidé prostě nehledají. Nehledají ani v manuálu, ani v nápovědě programu a nebudou hledat ani tady...
Zpět nahoru
chose Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 20.čvc.2005
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD Civil
Stav: Offline
Bodů: 140
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.říj.2008 v 08:48

Teď sem narazil na zajímavou věc. V tématu Dlouhá doba vložení, při použití Ctrl+c,Ctrl+v uvádí pan Michl následující tipy:

 
Tyto tipy jsou opravdu veřejné, jak sem si ověřil doma (prohlížeč firefox).
Problém ale je, že v práci (kde používám IE6.0), se mi tyto tipy zobrazují jako VIP a nemám k nim přístup. Nevím, jestli to má souvislost s prohlížečem nebo něčím jiným. Nesetkal se s tím ještě někdo?
chose
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2532
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.říj.2008 v 09:20
Já mám v práci IE6 (SP1) a Vámi uváděné tipy VIP nejsou ...
J. Mantlík

Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21489
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.říj.2008 v 09:37

Opravdu se zobrazují jako "VIP" (ikonka VIP) nebo je tam text, že je přístup omezen?

Už se tu několikrát probíralo - sekce tipy a triky je určena primárně pro zákazníky firmy Xanadu, nikoliv jako náhrada technické podpory (ne)poskytované v dostatečném rozsahu jinými prodejci. Pokud dochází k využívání nad rámec kritérií přístupu, bude přístup omezen. V textu tipu je pak uveden postup jak odpověď získat.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
chose Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 20.čvc.2005
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD Civil
Stav: Offline
Bodů: 140
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.říj.2008 v 09:52
Je tam: Váš přístup k tipům je omezen...
Omlouvám se za záměnu s VIP. Stále ale nechápu, že jsem přihlášen pod stejným (svým) účtem a doma se mi uvedený tip normálně zobrazí s odpovědí a v práci se mi místo odpovědi zobrazí uvedená hláška. Teď sem zjistil, že toto dělá u všech tipů. To je omezen určitý počet zobrazení tipů na jednu IP adresu? Nevím jak mám chápat formulaci: využívání nad rámec kritérií přístupu.
chose
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.říj.2008 v 09:54
Přesně tak. Je omezen počet přístupů z IP adres.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21489
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.říj.2008 v 11:39
Ne, je používána kombinace oněch kritérií a metod omezení (nebudeme je z pochopitelných důvodů zveřejňovat).
Bez ohledu na technická omezení ale každopádně platí, že pokud máte komerční aplikace Autodesku zakoupeny u jiného dodavatele, není sekce podpory firmy XANADU - Tipy a triky - určena pro vaše rutinní používání (není náhradou někomu jinému zaplacené technické podpory na náklady firmy XANADU).
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
chose Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 20.čvc.2005
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD Civil
Stav: Offline
Bodů: 140
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.říj.2008 v 12:04
Dobrá, respektuji to. V tom případě bych ale kolegy prosil o zdržení se komentování ohledně vyhledávání (lenost apod.) směřující k tipům v této diskusi (která doufám není formou podpory firmy XANADU).
chose
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21489
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.říj.2008 v 12:21
Doufáme samozřejmě, že i naše příspěvky do diskuze a samotný web CADforum.cz jsou podporou uživatelů CAD a GIS produktů (a jejich přístup nijak neomezujeme).
 
Ale i odkazy na tipy z diskuze a vyhledávání v tipech jsou volně přístupné pro naprostou většinu účastníků fóra, takže jejich užitečnost či neužitečnost mohou posoudit sami.
 
Pozn:
Oficiální technická podpora firmy XANADU je úplně na jiném místě - např. na e-mailu support@xanadu.cz
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 3920:VIPDoplnění dalších aplikací do rozpoznání síťového vyhledávání v Autodesk Product Manageru.
Tip 6374:VIPK čemu slouží proces AcDwgFilterImp16.exe v Task Manageru?
Tip 7166:Vyhledávání CAD bloků přímo z Hledání ve Windows 7.
Tip 11085:Snadné vyhledávání dílů v sestavě.
Tip 10924:Webový klient Vaultu vyhledává mezeru jako procento.
Tip 10549:Vyhledávání parametrů a filtrování objektů v Advance Steel.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,391 sekund.