Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 5740 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoDynamický blok dveří

 Odpovědět Odpovědět Stránka  123 4> archiv
Autor
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Dynamický blok dveří
    Zasláno: 27.srp.2009 v 07:48
Dobrý den,
 
určitě to někteří z Vás již zkusili, aby si svou práci ulehčili. Mám na mysli tvorbu dynamického bloku dveří. Snažil jsem se o to též, ale nejsem s počinem spokojen, neboť se mi při zrcadlení rozbije pozice atributů atd.
 
Nechtěli byste se prosím pochválit svými počiny a inspirovat mě nějakým tím dynamickým blokem jednokřídlých a dvoukřídlých dveří?
 
Další otázka směřuje, jak byste řešili zobrazení obložkových zárubní v dynamickém bloku? Dali byste to jako nový stav viditelnosti nebo samostatný blok?
 
 
Děkuji za názory a teším se na případné inspirativní vzorky
Zpět nahoru
Mikemamm Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.dub.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad 2020 lt
Stav: Offline
Bodů: 731
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.srp.2009 v 08:31
Zdravim, pouzivam dyn blok jedno i dvojkridlich dveri, ktere jsem se stahnul z cad bloku zde, malinko jsem je upravil (napr posouvani textu a kotovaci cary, prodlouzeni apod..)
Připojené souborydwg20090827_083133_DVEŘE_1.dwg

Připojené souborydwg20090827_083143_DVEŘE_2.dwg
Zpět nahoru
iva-k Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 10.dub.2007
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
AutoCAD2007, Revit 9
Stav: Offline
Bodů: 16
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.říj.2009 v 14:08

Dobrý den.

napadlo mě jedno řešení...přidání zrcadlení pro text...takže jsem to zkusila a pokud to půjde, tak k této zprávě upravený blok taky přiložím.
Původně jsem se chtěla inspirovat v blocích na cadforu, ale když si takový blok uložím do PC a pak ho otevřu v autocadu, tak se mi otevře hned v editoru bloků a nedokážu ho vložit do nějakého výkresu, abych se podívala, jak vlastně funguje...možná je na to nějaký fígl, možná je tu i někdy popsaný : ) ... mám AutoCad 2007 ... může to být i tím.
 
Sama mám dynamický blok dveří bez textu a atributů.
 
Co se týče zárubní mám je jako dva stavy viditelnosti - ocelové a obložkové. Zdálo se mi to lepší, když třeba nakreslíte stávající stav s ocelovými zárubněmi a pak nový stav, kde jsou zárubně už obložkové, tak stačí všechny dveře vybrat a ve vlastnostech změnit ocelové za obložkové.
 
Tak jsem dopsala a vypadá to, že blok ke zprávě přiložit nejde...musela bych ho nejdřív vložit do CAD bloků a pak sem vložit na něj odkaz?Myslím si to správně?Nebo jsem něco přehlédla?
Pokud Vás ta úprava bloku bude zajímat, můžu poslat mejlem...nebo jestli to jde na cadforu jako příloha "soukromé zprávy"....?
 
 
 
 
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21470
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.říj.2009 v 14:39
Pro vložení bloku do výkresu (nejen dynamického a nejen z Katalogu bloků) použijte příkaz VLOŽ. Jiný fígl v tom není.
 
Přílohy mohou zasílat až členové ve vyšší skupině (ne Nováček), ale můžete využít Katalog bloků nebo iProject. Viz Pokyny.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
iva-k Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 10.dub.2007
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
AutoCAD2007, Revit 9
Stav: Offline
Bodů: 16
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.říj.2009 v 15:45

Děkuji...přes VLOŽ to opravdu jde, ale do dneška jsem si vystačila s DesignCentrem nebo s Vložit blok : )

Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21470
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.říj.2009 v 15:49
To je to samé (nebo přetažení z Průzkumníka do AutoCADu) - jen ten DWG blok musíte přetáhnout dovnitř okna výkresu.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.říj.2009 v 19:29
Pošlete mi prosím ten blok kdyžtak na email: pepa.forum(zavináč)centrum.cz a já jej sem do tématu nahraju. Každopádně děkujeme za snahu.
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.říj.2009 v 20:46
Přeji hezký podvečer,
 
připojuji bloky zaslané ivou-k. Moc jí děkuji za projevenou ochotu a snahu.
Zpět nahoru
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.říj.2009 v 00:11
K výše uvedeným blokům bych měl dotaz:
-bloky od Mikemamm se při otevření souboru ptají, zda je chci otevřít v editoru bloků. To je podle mne OK, tak to znám a toto chování u dyn. bloku očekávám
-bloky od iva-k toto nedělají. Předpokládám, že je to tím, že tyto DWG nejsou přímo výkresy bloku, ale výkresem, do kterého je ten blok vložen.
Mám pravdu? Pak by bylo vhodné dát k dispozici vlastní DWG bloku.

K blokům od iva-k mám ještě jednu připomínku :-). Ač nejsem čistokrevný stavař, tak vím že od 08/2004 platí nová ČSN 01 3420, podle které se na rozdíl od předchozích zvyklostí nekreslí zárubeň tlustě. Cituji z předmluvy:

Změny proti předchozím normám

V porovnání s předchozími normami, které byly zcela přepracovány, dochází k těmto zásadním změnám:

      v návaznosti na ČSN ISO 128-23 změněny typy čar a způsob jejich použití (např. kreslení obrysových hran konstrukcí zobrazených v pohledu, v řezu, nad řezovou rovinou apod.);

Předpokládám, že jsem znění normy i informace od kolegů stavařů pochopil správně :-).
Chápu snahu iva-k o tvorbu vlastního dyn.bloku, jen tak se to člověk naučí a taky jsem tím pár dnů zabil, ale doporučuji používat bloky od Mikemamm.  Ale i ty potřebují úpravy. Jednak používá mnou zatracovaný typ čáry ACAD_ISO12W100, ale hlavně blok 2kř.dveří při vložení požaduje zadat šířku dveří, která se ale případnými úpravami nemění (na rozdíl od 1kř.dveří) a musí se editovat ručně. Nahrál jsem do CAD bloků svou variantu  jedno a dvoukřídlových dveří, ale z mě neznámých důvodů se nezobrazuje náhled. S blokem jednokřídlových dveří jsem spokojen, s blokem dvoukřídlových dveří ne. Rád bych, aby se změna šířky zárubně projevovala současně na obou zárubních - nevím jak Ouch.


Upravil koutnak - 22.říj.2009 v 00:13
Radim Koutňák
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.říj.2009 v 06:57
Dobrý den.
 
pozapomněl jsem dodat jednu věc. Bloky, resp. výkresy s bloky, které jsem umístil v předešlém příspěvku nejsou finální verzí, aspoň co se týče mé varianty týče (dvere_jednorid). Při přidání jsme opomněl uvést, že blok Dvere_jednokrid.dwg jsem vytvořil já, ale iva-k mi jej upravila, za což jí děkuji.
 
Co se týče tloušťky zárubní, tak máte pravdu. Dle nové normy je to tak, že zárubeň je tence a až zeď tlustě. Nicméně ve spustě výkresů jedu u některých věcí (dveře, obklady) ještě dle staré normy a důvod proč i u dveří je ten, že potřebuji rozlišit dveře obložkové a v ocelové lisované zárubni. Místo toho abych složitě vykresloval obložku, tak vykresluji zárubeň tence, u ocelových lisovaných zase tlustě. Snadno se mi pak dveře rozlišují a navíc pokud se investor rozhodne, že nechce obložky, tak předělání na ocel. lis. zárubeň není tak pracný.
 
Ono to jde i logicky obhájit, protože tlustě mám kce se vzduchem (řezané) a z technologického hlediska se u obložkových dveří udělá pouze otvor a zárubeň se dělá dodatečně, kdežto u ocel lisovaných se postaví rám a pak se provede dozdívka, případně zalétí cem. maltou, takže je zárubeň součásti stěny a proto ji dávám tlustě.
 
Nicméně to je pouze můj názor a nemusíte se s ním ztotožnit. Sám jsme to aplikoval na spoustě zakázek, ale je pravda, že jsem jednou i narazil, kdy to požadovali přesně dle normy.
 


Upravil PepaR - 05.čer.2010 v 20:33
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.říj.2009 v 09:00
Jako většina nových předpisů tak i upravená ČSN je výtvorem klasických vědátorů, která kolikrát neví, o co jde.
Starší projektanti ji stejně moc používat nebudou, hůře jsou na tom ti, co právě studují, nebo v době vydání studovali.
Za pět let přijde zase někdo, vymyslí další změny a mi se z toho zblázníme (zde je vidět i velice kvalitní práce komory u jejich plných stolů s chlebíčky)..
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.říj.2009 v 19:40
Bohužel, není to tak jednoduché jak to vypadá. Sám jsem oslovoval autora normy a žádal o vyjádření třeba k tl. obkladů. Je to prostě převzato z norem EU. Něco není na škodu, ale je spousta věcí co tam nemusím.
 
Jak píšete, jsem vděčen za to, že umím kreslit i podle staré normy.
 


Upravil PepaR - 22.říj.2009 v 19:45
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.led.2010 v 22:36
Dobrý den,
 
tak jsem se dostal po dlouhé době zase ke tvrobě bloku dynamických dveří a narazil jsem na několik problémů:
  1. Pokud přidám akci otoční a chci zěnit velikost dveří, tak se vše rozhasí.
  2. Nemohu za nic na světě do textového odkázat na vlastnost velikosti skrytého parametru pro výšku.
 
Pomůže prosím někdo zdatnější? Předem děkuji za ochotu


Upravil PepaR - 18.led.2010 v 22:37
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.led.2010 v 08:49
K bodu 1 bych asi dodal - při výběru otáčení jsou vybrány i uchopovací uzly - tím se vše rozhodí - zkusit vyjmout z výběru.

K bodu 2 - něco podobného jsme již řešili kolem vánoc. Podle mého není možné vybrat pouze paramere, ale musí být vybrána entita, na který je parametr odkazován.

Upravil zdrk - 19.led.2010 v 08:51
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.led.2010 v 09:29
Děkuju, čekal jsem, že budete jeden z prvních kdo odpoví ;).
 
Moc děkuji za radu i za připomenutí. Zkusím si s tím pohrát.
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.led.2010 v 11:05
Tak to odebrání úchopových bodů z otáčení nepomohlo.
Před otočením vše funguje jak má, po otočení již ne.
 
Nemohl bych poprosit aby mi někdo namapoval délku úsečky v bloku jako textové pole do atributu výšky s tím, že ve formátování budou potlačeny koncové nuly? V AutoCADu LT ta práce s poli totiž není zrovna ideální.
 
 
Moc děkuju za případnou ochotu
Zpět nahoru
Jirka Hájek Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autocad 2010
Stav: Offline
Bodů: 19
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.led.2010 v 13:11

Zkusil jsem o opravu bloku po svém, doufám, že je to ono. Ke stažení zde

Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.led.2010 v 13:17
Stačilo by toto.


Připojené souborydwguploads/20100120_132831_Pepar_dvere_v9a.dwg


S tím textem to chce po úpravě blok vymazat a znovu vložit (stačí bez čištění).

Upravil zdrk - 20.led.2010 v 13:28
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 13007:Proč mi Revit nezobrazí dočasné kóty při vkládání oken nebo dveří?
Tip 6259:Automatické propojení objektů s prostory (místnostmi) v AutoCAD Architecture.
Tip 4415:VIPVýkaz levých/pravých dveří v Revitu.
Tip 10760:Proč atribut dynamického bloku nereaguje na stav viditelnosti?
Tip 4338:Rychlejší výběr dynamického bloku pro editaci.
Tip 4804:Dynamický popis dynamického bloku.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  123 4> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,288 sekund.