ARKANCE - globální Platinum partner Autodesk ARKANCE | KONTAKT - CZ | SK | EN | DE
Přes 122.900 registrovaných u nás, celkem 1.126.000 registrovaných (CZ+EN). Tipy pro AutoCAD 2027, pro Inventor 2027 a pro Revit 2027. Nový Kalkulátor nosníků, Spirograf generátor a Regresní křivky v sekci Převodníky. Kompletní příkazy a proměnné AutoCADu 2027.
Konference CADfórum 2026 - automatizace navrhování
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

?
CAD diskuze, rady, výměna zkušeností

CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion, 3ds Max, Vault a s dalšími CAD/BIM/PDM aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy ARKANCE (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na emea.support.arkance.world
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoRazník

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
maiklss Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 08.říj.2008
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1627
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Razník
    Zasláno: 24.dub.2014 v 07:23
Dobrý  den  dělám  si razníka narazil  jsem na problém že mi inventor hlásí  že je tam více středů:(
nevíte někdo  jak  tento problém  vyřešit???
Připojené souboryiptuploads/10604/Razník.ipt
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 985
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.dub.2014 v 08:21
Díl neotevřu, ale domnívám se, že v náčrtu bude použito více středů - to je špatně. Buď odmazat "nadbytečné" středové značky a nechat pouze značku středu pro vložení, nebo před tento náčrt vytvořit nový náčrt pouze s jednou středovou značkou, kterou promítnete do již hotového náčrtu s razníkem.

Při výběru náčrtu v razníku pak vyberete náčrt se středem.
Zpět nahoru
maiklss Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 08.říj.2008
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1627
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.dub.2014 v 08:34
Právě s tím určením  středu je problém vždy mi to nahlásí  víc středů:(
Zpět nahoru
Navara Zobrazit panel
ARKANCE support
ARKANCE support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 08.zář.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1637
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.dub.2014 v 10:00
První náčrt pro razník musí mít právě jeden bod nastavený jako střed. Ve vašem případě tam není ani jeden.
Ale jinak je to modelování je voleno špatně. V případě modelování razníku je potřeba přizpůsobit postup modelování účelu a vzít jako základ rovinu plechu a středový bod  na který ten razník (nástroj) přiložíte. Vše ostatní musí záviset na těchto dvou geometriích a ničem jiném. Toto modelování pomocí rotací v rovině kolmé na plech nebude fungovat dobře.
Zpět nahoru
maiklss Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 08.říj.2008
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1627
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.dub.2014 v 10:26
Našel  bych  někde  vzor jak modelovat podobný  razník??
Domníval jsme  že razník v Inventoru  funguje jako náhrada geometrie v místě vložení  razníku.

 
Zpět nahoru
Navara Zobrazit panel
ARKANCE support
ARKANCE support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 08.zář.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1637
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.dub.2014 v 10:30
To ano, ale jeho polohu a orientaci definujete plochou a bodem tak, jak jsem to popsal.
Jestli je na to někde nějaký postup to nevím. Pokud ne, zkusím ho doplnit. Konkrétně tuhle úlohu dokážu vyřešit pomocí tří vysunutí z jednoho náčrtu.
Zpět nahoru
maiklss Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 08.říj.2008
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1627
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.dub.2014 v 10:35
Taky bych  věděl jak to  udělat pomocí  vysunutí  ale chcí  mit editovatelné parametry Velký_průměr,Malý_průměr,Otvor a Hloubka_prolisu a to nevím jak to  namodelovat přes vysunutí.
Zpět nahoru
Navara Zobrazit panel
ARKANCE support
ARKANCE support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 08.zář.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1637
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.dub.2014 v 11:04
Dá se to samozřejmě spočítat pomocí parametrů. A nebo třeba takhle...

Připojené souboryiptuploads/9996/Razník_CS.ipt
Pro ty co nemají 2014 alespoň náhled základního náčrtu. Všechny čáry kromě těch kružnic jsou konstrukční.

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 9996/24-4-2014_11-01-53.jpg

 
 
Zpět nahoru
maiklss Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 08.říj.2008
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1627
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.dub.2014 v 11:09
Děkuji. Zajímavé  řešení  jak modelovat takové  dílce.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10117:Jak v rozvinu exportovat DXF soubor s body razníků?
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,195 sekund.