Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 17232 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoREVIT versus ADT

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Kroupík Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 09.kvě.2005
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 175
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: REVIT versus ADT
    Zasláno: 02.čer.2006 v 11:01
Mame moznost prejit z ADT na Revit. Prezetace byla velmi pekna, ale chtela bych znat nazory lidi z praxe. Pokud mate nekdo cas a chut, napiste mi v cem je podle vas velke plus nebo naopak velke minus. Nase firma se prevazne zabyva prumyslovymi stavbami, obcas nejaka bytovka, nebo administracka, ale nekdy taky jen cistirny apod. Zkratka paradicky vizulizaci a architektury moc nevyuzijem. Zajima me hlavne jaky je problem pracovat treba v revitu a zaroven v autocadu. Jestli zpusob kresleni je stejny, protoze jsem jeden cas delala v ADT a v microstatonu stridave a to proste nejde, kazdej program se ovlada jinak a pak vlastne neovladam ani jeden poradne, protoze se mi to plete.  A klasickemu autocadu se stejne nevyhneme, to uz mi doslo i z prezentace. Taky me zajima, jestli je prechod na revit narocny, zkratka jestli je proniknuti do pricipu pro bezneho cloveka snadne nebo to vyzaduje mnoha skoleni, drinu a odrikani :-) Predem dik, za jakykoliv nazor.
Kroupík
Zpět nahoru
Petr Bláha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 27.čer.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD R14=>2021 CZ, Revit B/A 7.0=>2021 CZ
Stav: Offline
Bodů: 571
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.čer.2006 v 11:25
Zdravím, něco Vám k tomu o víkendu zkusím napsat. Jakou a čí prezentaci jste viděl?
Zpět nahoru
Kroupík Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 09.kvě.2005
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 175
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.čer.2006 v 11:42
Diky. Shledli jsme prezentaci AB Studia. Prezentace byla pekna, nicmene je treba brat v uvahu, ze tam se odprezentuji jen ty plusy :-)
Kroupík
Zpět nahoru
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.čer.2006 v 11:46
Toto je přesně ten dotaz, který jsem se chystal napsat. Když jsem se na orientaci REVITu ptal kolegů z firmy, kde používají kde co (ArchiCAD, AutoCAD, ADT i REVIT), bylo mi řečeno, ža REVIT je spíš pro architekty. Moc se mi to ale moc nezdá. Víte-li někdo i o nějaké jiné diskuzi než na CADfóru, prosím o odkaz.
Radim Koutňák
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.čer.2006 v 17:17

Proč vám přijde, že Revit je "spíš" pro architekty? Revit řeší všechny fáze - od koncepčního návrhu až po prováděčky, resp. až po správu budovy. Takto jej i ty desítky tisíc stávajících uživatelů používají.
Oproti ADT je hlavně podstatně jednodušší na ovládání a čistší co do datových informací o projektované budově. Revit je primární aplikace Autodesku pro stavební projektování (ADT je jen "AutoCAD pro architekty").

Není problém pracovat v AutoCADu a v Revitu paralelně (nakonec, existuje Revit Series s oběma těmito aplikacemi), ale zároveň není moc důvod z Revitu utíkat do AutoCADu. Na co konkrétně se "klasickému AutoCADu nevyhnete"? (oni někdy přednášející dostatečně Revit neznají, nebo na něj koukají moc z pohledu AutoCADu)

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Petr Bláha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 27.čer.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD R14=>2021 CZ, Revit B/A 7.0=>2021 CZ
Stav: Offline
Bodů: 571
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.čer.2006 v 18:10
Původně odeslal(a) koutnak koutnak napsal(a):

Moc se mi to ale moc nezdá. Víte-li někdo i o nějaké jiné diskuzi než na CADfóru, prosím o odkaz.

Nezdá se Vám to správně. *auto cenzura*

Diskusí je spousta, ale v angličtině. V ČR je (nejen pro Revit) jediná smysluplná možnost zde (podle mě). Z anglických např. forums.augi.com nebo www.revitcity.com

Upravil Petr Bláha - 05.čer.2006 v 10:21
Zpět nahoru
sonicer Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 20.čvc.2005
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Revit, Autocad, Navisworks
Stav: Offline
Bodů: 222
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.čer.2006 v 09:48
Mno revit je urceny pro architekty, ale ohledne urbanismu zde nevidim zadny nastroj ....

Chci vybarvit jen obdelnicky a nic poradnyho zde neni ...muzu zde delat barak a nic vic.
Fill region on to nechci slyset to je fakt na pytel..


To mam v "kecapu" rychleji a je pritom free od googlu.


diky.
Sonicer - Revit master, plugin developer
BimRvt.cz
Zpět nahoru
Petr Bláha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 27.čer.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD R14=>2021 CZ, Revit B/A 7.0=>2021 CZ
Stav: Offline
Bodů: 571
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.čer.2006 v 11:35
Původně odeslal(a) sonicer sonicer napsal(a):

..., ale ohledne urbanismu zde nevidim zadny nastroj ...

No zde je otázka co si představíme pod pojmem urbanismus. Pokud architektonická malůvka s domečky, silnicemi stromečky apod, tak je to možné vytvořit. Na pořádné koordinační situace to opravdu moc není a nemá to ani smysl a není to to pro to určeno. Celkem použitelný je ten model terénu.

Původně odeslal(a) sonicer sonicer napsal(a):

...Chci vybarvit jen obdelnicky a nic poradnyho zde neni ...muzu zde delat barak a nic vic...

Dají se bez problému vybarvovat libovolné čárové tvary dokonce i podloženého .dwg, je to nejde pouze jedním klikem do nitra místnosti. Je nutno vybrat hraniční křivky (to neznaměná oklikávat body!).

Původně odeslal(a) sonicer sonicer napsal(a):

To mam v "kecapu" rychleji a je pritom free od googlu.

To nikdo nepopírá, ale jak ve Sketupu uděláš např. triviální stavební povolení na barák, bych chtěl opravdu vidět :-). Na modelování, je to ale celkem povedené.
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.čer.2006 v 13:56
No Revit jsme neměl možnost zas tak podrobně zkoumat, ale taktéž bych s epřiklonil spíše k těm architektům, ale třaba se mýlím. Co by mě přesvědčilo by bylo odzkoušení na realizačním projektu a projektu pro stavební povolení včetně příslušících profesí. Nemá někdo takovou zkušenost?
Zpět nahoru
KMachálek Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 07.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 175
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.čer.2006 v 08:07
My nejsme architekti, používáme Revit prakticky jen na prováděčky a jsme spokojeni. S Architecturalem a Autocadem se Revit podle mě skroro nedá srovnat, protože práce v Revitu je o hodně jednodušší a rychlejší a hlavně taková stavařštější. Doporučuju si Revit vyzkoušet.

K.Machálek
Zpět nahoru
Kroupík Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 09.kvě.2005
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 175
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.čer.2006 v 08:28
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

ale zároveň není moc důvod z Revitu utíkat do AutoCADu. Na co konkrétně se "klasickému AutoCADu nevyhnete"?

Jde o to, ze delame vetsinou prumyslove stavby a dost casto musim do pudorysu prenest nejakou technologii. Ta technologie je v klasickem autocadu....tzn v hladinach, ktere potrebuji ruzne prepinat. Bylo mi receno, ze Revit se systemem hladin nepracuje, nevim jak bych s tim tedy nadale pracovala aby to nebylo moc komplikovane, dalsi veci jsou napriklad koordinacni situace...ty si taky bez hladin nedokazu predstavit...

Taky me zajima, jestli v revitu fuguje carove kresleni na stejnych principech jako v autocadu, ty same nastroje, zkratky atd.

Jestli je Revit jednodussi nez ADT, tak to by me potesilo, proniknout do nekterych veci mi dalo docela praci.

Kroupík
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.čer.2006 v 09:27

Věci, které se v AutoCADu řeší přepínáním hladin, se v Revitu většinou dělají jinak a hladiny na ně nepotřebujete. Ale Revit práci s hladinami podporuje - např. pokud si potřebujete vybrat/přepnout jen určité hladiny z importovaného DWG nebo DGN souboru.

Čarové nástroje, uchopování atd. v Revitu jsou také, ale ovládají se jinak (jiné "zkratky"). Ale klasické čarové kreslení asi moc potřebovat nebudete.

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.čer.2006 v 10:41

Původně odeslal(a) Petr Bláha Petr Bláha napsal(a):


Nezdá se Vám to správně. Nic proti AB Studiu, ale momentálně platí, že jediný kdo je schopem o Revitu mluvit fundovaně a dokonale ho zná, je pouze XANADU. Nemá to znít jako nějaká reklama a nebude to určitě platit pořád, ale nyní je to prostě holý fakt.

Děkujeme za časově omezenou důvěru :-)

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Kroupík Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 09.kvě.2005
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 175
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.čer.2006 v 10:57
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

Věci, které se v AutoCADu řeší přepínáním hladin, se v Revitu většinou dělají jinak a hladiny na ně nepotřebujete. Ale Revit práci s hladinami podporuje - např. pokud si potřebujete vybrat/přepnout jen určité hladiny z importovaného DWG nebo DGN souboru.

Čarové nástroje, uchopování atd. v Revitu jsou také, ale ovládají se jinak (jiné "zkratky"). Ale klasické čarové kreslení asi moc potřebovat nebudete.

Pokud Revit praci s hladinami podporuje, podporuje ji i pri prevodu do klasickeho dwg? Aby profese dostali dwg podklad nejak rozumne v hladinach? Ale jestli to dobre chapu, tak si  v Revitu hladiny zakladat nove nemuzu. A jestlize bych chtela kreslit situace v Revitu, tak stale nevim jak bych si poradila... muzu tedy objekt nakreslit v Revitu a situaci v Autocadu (meli by jsme mit oboje), pak jsem si zcela jista, ze mi bude delat problemy jine ovladani. Pri prechodu na ADT jsem delala chvili v Microstationu, chvili v ADT a bylo to fakt peklo, a ac jsem microstation ovladala velmi dobre, po roce nejsem pomalu schopna natahnout caru, podvedome pouzivam prikazy z autocadu :-(

Kroupík
Zpět nahoru
Petr Bláha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 27.čer.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD R14=>2021 CZ, Revit B/A 7.0=>2021 CZ
Stav: Offline
Bodů: 571
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.čer.2006 v 11:09
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

Děkujeme za časově omezenou důvěru :-)


Má důvěra není časově omezená a své názory neměním, tak snadno, jen jsem vyhověl prosbě a mám dost svých starostí :-(.
Až uvidím na vlastní oči, jak to pánové zvládají, vložím sem znovu objektivnější stanovisko. Je pravdou, že prozatím jsem vycházel sice z důvěryhodných zdrojů, ale z druhé ruky. Osobní zkušenost byla v menšině.

Abych to doplnil úplně přesně. Mnou vyjádřený názor o fundovanosti a nefundovanosti jednotlivých dealerů Revitu, je čistě můj subjektivní názor, který jsem si utvořil na základě souboru mnoha informací z mnoha různých zdrojů o dané problematice. Žádnou oficiální veřejnou prezentaci nejmenované firmy jsem nikdy neviděl (ona ani žádná myslím nebyla), ale v této problematice se orientuji myslím celkem slušně a Revit používám od verze 7.
O mé věrohodnosti/fundovanosti mohou referovat lidé, co mě dobře znají, ostatní se musí holt rozhodnout sami. Nejsem na výplatní pásce Xanadu, ani nevlasním jejich akcie a všechny ty věci sem píši proto, že se chci podělit s ostatními o svoje zkušenosti v oblasti CAD a přispět k rozvoji "nové" technologie v podobě BIM, at už to vyrábí a prodává kdokoli.

Toliko abych splnil výhrady jedné ze stran a já považuji tuto záležitost za vyřízenou! Kromě Vašich případných dotazů a poznámek samozřejmě.

Upravil Petr Bláha - 05.čer.2006 v 18:04
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.čer.2006 v 11:12

Ano, export do DWG rozdělí projekt do hladin (podle kategorií jednotlivých prvků modelu stavby - to je co Revit používá místo omezenějšího konceptu hladin). Pro předání profesím v DWG je Revit paradoxně šikovnější než ADT. V Revit můžete klidně nakreslit vše.

Nicméně ovládání v Revitu je jiné než v AutoCADu (nedejbože v ADT). Naštěstí ale jednodušší.

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 8143:Revit chyba: Čára je příliš krátká
Tip 12621:Jak zadat rozměry v Revitu v jiných jednotkách?
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 2,613 sekund.