Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 19413 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenohmotnost sestavy

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
lukasek Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 15.pro.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Inventor 2023
Stav: Offline
Bodů: 84
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: hmotnost sestavy
    Zasláno: 30.srp.2007 v 11:13
Dobrý den,
Mám následující problém s výpočtem hmotnosti sestavy.
Pokud přepíšu hmotnost součásti, tak se mi takto upravená hmotnost neprojeví v sestavě, ve které je tato součást použita. U předchozích verzí tato změna bezproblémově fungovala (nyní mám INV.2008 SP1).
Pozn. Pokud do výkresu vložím kusovník, tak je hmotnost u součásti s přepsanou hmotností uvedena správně, celková hmotnost je však stále chybně.
Děkuji za radu.
Zpět nahoru
flesar Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.lis.2005
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AIP 2009
Stav: Offline
Bodů: 640
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.srp.2007 v 11:19
Zkoušel jste Aktualizovat hmotové vlastnosti sestavy?
Zpět nahoru
lukasek Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 15.pro.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Inventor 2023
Stav: Offline
Bodů: 84
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.srp.2007 v 11:45
Aktualizaci jsem bez úspěchu zkoušel.
Zkusil jsem změnit hmotnosti dalších součástí uvedené sestavy. Změna se u některých projeví správně (změní hmotnost sestavy a těžiště), u jiných se stále změna neprojeví.
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.srp.2007 v 11:50
Mne to funguje správne, zrejme nemáte nastavenú aktualizáciu. (to je "novinka" v 2008)
P.S.
Zlatý iProperty Collection...tam to autor jednoducho napísal pre potreby reálnych ĺudí z mäsa a kostí, ktorí sa živia konštruovaním a nie prezentáciou modelov managerom v naškrobených golieroch...
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.srp.2007 v 11:53
S tým ťažiskom opatrne. Neviem ako je to v 2008ke, ale v 9ke po manuálnom prepísaní hmotnosti súčiastky sa ťažisko zostavy nezobrazovalo správne...
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
lukasek Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 15.pro.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Inventor 2023
Stav: Offline
Bodů: 84
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.srp.2007 v 12:31
Došlo k zajímavému posunu. Pokud jsem ze sestavy odstranil prvek díra (vytvořený v sestavě), tak se změny hmotností součástí normálně na sestavě projevují.
Sestavu jsem pro zajímavost upravil tak, že obsahuje pouze jednu součást, ve které je prvek díra (vytvořená v prostředí sestavy). Když přepíšu hmotnost této součásti, tak si sestava ponechá výchozí hmotnost součásti. Pokud odstraním prvek díra, tak se hmotnost sestavy správně změní.
Zpět nahoru
lukasek Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 15.pro.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Inventor 2023
Stav: Offline
Bodů: 84
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.srp.2007 v 12:47
Co se týče zobrazení těžiště, tak se zdá být (po přepsání hmotnosti) u 2008 v pořádku. Neověřoval jsem to, ale jeho poloha se vždy měnila podle očekávání.
Zpět nahoru
flesar Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.lis.2005
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AIP 2009
Stav: Offline
Bodů: 640
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.srp.2007 v 12:47
Vyzkoušel jsem to podle vašeho popisu a výsledek je shodný s vaším zjištěním.
Zpět nahoru
lukasek Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 15.pro.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Inventor 2023
Stav: Offline
Bodů: 84
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.srp.2007 v 13:15
Očekával jsem, že chyba bude v „nastavení“ té mojí sestavy.
Zkusil jsem také vytvořit novou sestavu s novým dílem a skutečně se hmotnost sestavy nemění podle předpokladů.
Vypadá to tak, že díl(-y) ve kterých jsou díry (vytvořené v sestavě) do sestavy nepřenáší přepsanou ale výchozí hmotnost.
Na sestavách vždy vytvářím a budu vytvářet díry dodatečně, přepisování hmotnosti se taky nevyhnu, takže tohle není úplně nejlepší zpráva.
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.srp.2007 v 08:23
Původně odeslal(a) lukasek lukasek napsal(a):

Očekával jsem, že chyba bude v „nastavení“ té mojí sestavy.
Zkusil jsem také vytvořit novou sestavu s novým dílem a skutečně se hmotnost sestavy nemění podle předpokladů.
Vypadá to tak, že díl(-y) ve kterých jsou díry (vytvořené v sestavě) do sestavy nepřenáší přepsanou ale výchozí hmotnost.
Na sestavách vždy vytvářím a budu vytvářet díry dodatečně, přepisování hmotnosti se taky nevyhnu, takže tohle není úplně nejlepší zpráva.


Keď tak nad tým rozmýšľam, má to svoju logiku a dokonca mi to takto aj viac vyhovuje...občas si s vývojármi autodesku aj padnem do nôty.
Ja úpravy v zostave využívah hlavne na to aby som realizoval montážne úpravy - teda odstránenie prídavkov, vyvrtanie montážnych otvorov ktoré sa nedajú robiť v dielni...atd. To znamená že ja vlastne potrebujem pre ocenenie konštrukcie hmotnosť z dielne a nie hmotnosť po jej finálnej montáži...Takže musím neobvykle skonštatovať že tentoraz sa autodesk naozaj riadil reálnym životom.
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
lukasek Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 15.pro.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Inventor 2023
Stav: Offline
Bodů: 84
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.srp.2007 v 11:53
Kdyby se vycházelo z reálného života, tak by při přepsání hmotnosti součásti nechyběla možnost volby (zachovat x nezachovat přepsanou hmotnost při úpravách v sestavě). Spíš si myslím, že tohle je hlavně jednodušší řešení, a proto se použilo. Určitě ale nebudete sám komu vyhovuje.
Bude opět platit: „Může se mi to nelíbit, můžu s tím i nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co s tím můžu dělat.“
Zpět nahoru
Lubomír Baďura Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor 2020
Stav: Offline
Bodů: 52
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.srp.2007 v 16:24
Já si myslím, že je to chyba softwatu a jako taková by měla být co nejdříve odstraněna (třeba možností volby).
Lubomír Baďura
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 9951:iLogic pravidlo - kontrola ručního přepsání iVlastností.
Tip 13368:VIPiLogic pravidlo - výpis hmotností a poloh těžišť všech komponent v sestavě Inventoru do tabulky Excelu
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 10531:Jak zobrazit referenční součást sestavy ve výkresu jako vystínovanou?
Tip 3996:Jak vrátit údaj o hmotnosti součásti či sestavy zpět na skutečnou hodnotu?
Tip 2830:VIPJak zobrazit hmotnost sestavy v .IDW výkresu Inventoru?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,883 sekund.