ARKANCE - globální Platinum partner Autodesk ARKANCE | KONTAKT - CZ | SK | EN | DE
Přes 122.900 registrovaných u nás, celkem 1.126.000 registrovaných (CZ+EN). Tipy pro AutoCAD 2027, pro Inventor 2027 a pro Revit 2027. Nový Kalkulátor nosníků, Spirograf generátor a Regresní křivky v sekci Převodníky. Kompletní příkazy a proměnné AutoCADu 2027.
Be.Smart Connector - ACC-Bluebeam
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

?
CAD diskuze, rady, výměna zkušeností

CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion, 3ds Max, Vault a s dalšími CAD/BIM/PDM aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy ARKANCE (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na emea.support.arkance.world
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoEdit text dimensions

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Andrej Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 12.čvc.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
Autodesk Map 3d 2007, VIZ 2006, Civil 3D 2008
Stav: Offline
Bodů: 177
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Edit text dimensions
    Zasláno: 15.říj.2007 v 11:47
Dobrý deň.
 
Poraďte mi iný spôsom ako sa dostanem k jednoduchej editácii textu v kótach..., cez vlastnosti  ma to už nebaví...
 
ddedit poznám...
_dimedit "new".... tiež poznám...
 
Viete o niečom inom, nejaký toolbar, lisp, vba ???
 
 
Vďaka...
 
-A-
Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.říj.2007 v 12:19
a co vám nevyhovuje na _ddedit? Dejte si ho na dvojklik na kótu a případně zkuste použít alternativní editor mtextu. Podle mého naprosto vyhovující řešení.
Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 1919
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.říj.2007 v 12:58
Obyčejný jednořádkový text dtext a taky mtext přece editujete taktéž příkazem ddedit. V čem je problém?
Dá se použít příkaz _dim - průběh na př.ř.:

Dim: volba hor nebo ver atd.

Specify first extension line origin or <select object>: Enter=výběr objektu

Select object to dimension: vybrat
Specify dimension line location or [Mtext/Text/Angle]:
Enter dimension text <81>:
napiš text kóty

(Už jenom to přepsat do lispu)


Upravil Ferdinand - 15.říj.2007 v 13:09
-FerTh-
Zpět nahoru
Andrej Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 12.čvc.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
Autodesk Map 3d 2007, VIZ 2006, Civil 3D 2008
Stav: Offline
Bodů: 177
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.říj.2007 v 13:45
... pri zvislom texte sa mi viac páči mať text vodorovne....
 
"Dejte si ho na dvojklik na kótu a případně zkuste použít alternativní editor mtextu."
 
čo znamená na dvojklik ?? To mi nejde ?
Alter editor ?
 
-A-
Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.říj.2007 v 13:54
Produkty, které máte vypsané, bohužel neznám - píšu o AutoCADu/Mechanicalu 2008. Nastavení akce na dvojklik je IMHO možné od verze 2007. Normálně přes _CUI - akce poklepáním.
Jiný editor se nastavuje proměnnou MTEXTED.


Upravil Seiner - 15.říj.2007 v 13:54
Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru
Andrej Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 12.čvc.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
Autodesk Map 3d 2007, VIZ 2006, Civil 3D 2008
Stav: Offline
Bodů: 177
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.říj.2007 v 15:41
uj.... aj v 2006 by to malo byť.., no mám EN verziu..., tak neviem kde mám hladať "akce poklapáním" v tom CUI... raz som to už asi potreboval, ale neviem kde som to našiel.., ak som to našiel..
 
 
Vďaka.
 
-A-
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
CAD/BIM
Stav: Offline
Bodů: 6234
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.říj.2007 v 16:51
Zkuste GGmenu, je tam takový jednoduchý editor na kóty. Já používám občas MtmdEdit, ale ten pro novější AutoCADy (2007 - 2008) myslím není.

Upravil PepaR - 15.říj.2007 v 16:54
Zpět nahoru
Andrej Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 12.čvc.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
Autodesk Map 3d 2007, VIZ 2006, Civil 3D 2008
Stav: Offline
Bodů: 177
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.říj.2007 v 00:59
Skúsil som ten GGmenu a paráda..., dokonca MtmdEdit čo tam je , tak ide pod Map2006.
 
Tak to by mi úplne stačilo, vďaka.
 
Skutočne vďaka všetkým za príspevky.
 
-A-
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
CAD/BIM
Stav: Offline
Bodů: 6234
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.říj.2007 v 08:21
Pro funkci editace kót v GGmenu nemusíte využívat jen MtmdEdit, ale lze použít i jiné alternativy, které naleznete v panelu GG - Kóty I.
 
MtmdEdit bohužel funguje jen do verze AutoCADu 2006, na novější verze není upraven a je to škoda.


Upravil PepaR - 16.říj.2007 v 08:23
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 32:Chyba Cannot find Shell program v příkazu Mtext nebo Edit Mtext
Tip 1626:Jak snadno změnit text na velká písmena?
Tip 592:VIPchyba: Unable to load the device capability to edit this file
Tip 13424:Jak v Inventor CAM změnit editor NC kódu na Cimco?
Tip 1441:Jak vypnout uchopování na elementy šrafury?
Tip 4885:Text vždy čitelný v MTEXT editoru.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,219 sekund.