Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 13915 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoPřenos parametrů

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Přenos parametrů
    Zasláno: 20.pro.2011 v 13:17
Dobrý den,

mám vytvořený skeleton Komory, v tomto modelu je mnoho parametrů, které řídí rozměry pozdější sestavy. Vedle toho mám skeleton Výměníku, do kterého bych potřeboval dostat parametry ze skeletonu Komory. Mohl bych skeleton Komory připojit přes parametry, ale pak mi vznikne vzájemná vazba a to já nechci. Potřebuji aby Výměník a Komora byli na navzájem nezávislé, ale abych mohl použít parametry z Komory. Problém téměř neřešitelný.

Stačilo by mi, kdyby šlo vyexportovat parametry Komory (ideální by bylo vybrané parametry) do nějakého souboru, který bych nahrál do Výměníku.

Taky by bylo řešení nahrát (Připojit) skeleton Komory a při vytváření kopie Výměníku zaměnit reference, ale to nevím jak. To by šlo nejspíš nějak přeprogramovat, ale to je vyšší dívčí ...

Nevá někdo tip?

Díky
V.D.
Václav Dušek
Zpět nahoru
Lubomír Polesný Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 30.zář.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD, AutoCAD Mechanical, Autodesk Inventor
Stav: Offline
Bodů: 537
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.pro.2011 v 08:38
Dobrý den,
 
parametry je možné exportovat  a importovat.
Karta Správa, panel Parametry, rozbalovací šipka Exportovat do souboru XML, případně Importovat ze souboru XML.
 
Nestačilo by toto?


Upravil Lubomír Polesný - 21.pro.2011 v 08:39
Lubomír Polesný
Arkance Systems CZ s.r.o.
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 967
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.pro.2011 v 09:05
Případně to celé řídit excelovským souborem...

Propojení jste nejspíš myslel asi přes odvozenou součást a připojené pouze parametry?

Tam by nejspíš šly přehodit reference. Sice "hrubou" silou, ale mohlo by to fungovat.
Tedy udělat napojení pomocí odvozené součásti (vložit odvozenou součást a načíst patřičné parametry komory, nikoli objem). Uložit, zavřít. Pak mu na chvíli přejmenovat zdrojový soubor (komoru), ze které ho si uděláte onu nezávislou kopii. Poté otevřít výměník, který by se měl ptát na zdrojový (dočasně přejmenovaný) soubor. A při té příležitosti mu "podstrčit" novou kopii komory...

Toto by mohlo mít háček pokud by se jednalo o řídící členy "frame generátoru" - ten je na podobné věci velmi náchylný a rád ztrácí návaznost mezi kostrou a profily...

Upravil Cheff - 21.pro.2011 v 09:11
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.pro.2011 v 09:29
p. Polesný: Ano, přesně toto jsem myslel, bohužel já na kartě Správa -> Parametry žádnou rozbalovací šipku nevidím ... a to mám INV 2012 ... :-/

Cheff: excelem to řídít nejde, resp. nechci. Mám vytvořený skeleton Komory, z kterého vycházejí nějaké rozměry pro Výměník. Potřebuju ty rozměry přebírat, ale nechci to mít na sebe navazbené. Pokusil jsem to udělat podobně jak jste popsal. Jen s tím rozdílem, že jsem rušil spojení s výchozím souborem. To co popisujete by mohlo fungovat. Jen zkusím nejdřív přejmenovat skeleton Komory (takový mezistupeň) a ten následně natáhnout na skeleton Výměníku. A příště až budu potřebovat změnit reference, tak jenom přeuložím ten přejmenovaný skeleton Komory - mezistupěň. Jen se obávám, aby se po změně nepřeházeli reference souboru. Když jsem připojený soubor odpojoval, tak mi to dělalo trošku neplechu.
Václav Dušek
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 967
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.pro.2011 v 11:33
Ano jen pokud se na to trochu zaměřím, tak musí stačit "potlačit" vazbu - pak je to v pohodě a aktualizuje se to jen při opětovném zapnutí "potlačení". Pokud použijete "přerušit spojení se základní komponentou" tak je to definitivní zrušení vazby, takže se už znovu nehne.
U potlačené vazby sice vidíte blesk, ale samo se to neaktualizuje, takže "potlačení spojení" by mělo stačit...
Jinak samo by si to vazby přeházet nemělo ;-)

Impotr souboru:
Karta Správa-> záložka vložit (modrá šipka na import souboru)
export dat: záložka "Autor" tam je taky modrá šipka na Export parametrů... (v tabulce parametrů by měly být připravené pro export - "zafajfkované")
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.pro.2011 v 12:44
Je to všechno hezký, ale narazil jsem na problém. Když vypnu vazbu, tak skeleton Výměníku je na Komoře nezávislej.

Ale, i když vypnu vazbu u Výměníku, tak u skeletonu Komory vazba zůstane. Po zařazení do Vaultu mi u skeletonu Komory odkazuje právě na skeleton Výměníku, a to je špatně.

jak tuto vazbu vypnout?
Václav Dušek
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 967
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.pro.2011 v 13:21
Tak bohužel to neporadím - Vault nevedem, takže nemohu soudit. Vault jsme zkoušeli, ale měli jsme s ním mnoho starostí (včetně asi největšího problému mezi židlí a klávesnicí...). Od té doby se spousta věcí změnila, ale právě tyto vazby nám dělaly velké problémy, a čas nových testů se odkládá...

Jen mě napadla myšlenka - nešlo by se odkázat na kopii zdrojového souboru, se kterou by se jinak nic nedělo (sloužila by pouze jako "přenos dat"? Ale to by zas propojení asi ztrácelo smysl...
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.pro.2011 v 13:38
Jasny, vytvorim kopii nahrady zalohy, kterou ulozim jako nahradu zalohy kopiea nakonec to pripojim k zaloze kopie nahrady. :-D

ne, chápu jak to myslíte. :-)

Tady ani tak nejde o to, že ta vazba je ve Vaultu, jako spíš, že si ten model zachovává vazbu v sobě, to co je ve vaultu je až druhořadý efekt.

Já si už práci bez Vaultu nedokážu představit, je to takový dobrý sluha, ale zlý pán, ale rozhodně si myslím, že to je pomůcka. :-)
Václav Dušek
Zpět nahoru
Lubomír Polesný Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 30.zář.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD, AutoCAD Mechanical, Autodesk Inventor
Stav: Offline
Bodů: 537
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.pro.2011 v 17:33
Dobrý den,
 
jedná se o toto:
 

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 20111221_173322_Parametry.png

Lubomír Polesný
Arkance Systems CZ s.r.o.
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.pro.2011 v 07:49
Dobrý den,

přísahám, že jsem to tam neměl. Vážně! :-)

Pokud vypnete v kartě Nástroje v příkazu Doplňky aplikaci iLogic, tak se skutečně šipka neukazuje. Po zapnutí iLogic se šipka objeví. Nevím jestli to tak má být, ale myslím, že importovat a exportovat parametry by mělo jít i bez iLogicu, takže si myslím, že programátoři v USA někde udělali chybu. :-)
Václav Dušek
Zpět nahoru
Jan Videcký Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 12.lis.2010
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
Inventor, Vault
Stav: Offline
Bodů: 67
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.pro.2011 v 09:09
Dobrý den,
Nejde o chybu, export a import je svázán s iLogic. To že tam není šipka znamená, že export/import není aktivní, protože není aktivní doplněk. Je to jako semafor, sviti - li šipka můžete exportovat :)
Ing. Jan Videcký, konzultant
Arkance Systems CZ s.r.o.
Autodesk Platinum Partner – CAD/GIS řešení
https://www.arkance-systems.cz/
www.cadforum.cz   blog.cadstudio.cz



Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 11550:iLogic: Spuštění externího procesu s parametry
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,344 sekund.