Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 10837 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoKubatury příčných řezů

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Jan Jirásek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.pro.2010
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Civil 3D 2023
Stav: Offline
Bodů: 275
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Kubatury příčných řezů
    Zasláno: 29.čer.2021 v 16:07
Ano, i tak to lze obejít. :-) Stejně si ale myslím, že vám tam v definici chybí jedno subkritérium. Takhle totiž neví, co má počítat. Podle mne by mělo být jedno subkritérium vše, co je nad ohumusováním a těsněním a pod horním povrchem. V druhém kritérii by mělo být vše, co je nad ohumusováním a pod těsněním a vrchním povrchem.

H.
Zpět nahoru
KosekK Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 29.čer.2021
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autodesk Civil 3D
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.čer.2021 v 15:46
Děkuji za video, je dobré. Bohužel se mi ani podle něj nepovedlo sjednotit vykreslení oblastní pro kubatury v jednotlivých řezech. Něco je vpravo, něco vlevo, něco uprostřed a něco je přesně tak, jak jsem chtěl a nevím proč. :) Problém jsem obešel vytvořením pracovního povrchu slučujícího pláň a vrch těsnění. S rozdílem dvou povrchů si již Civil poradil bez potíží. 
Zpět nahoru
Jan Jirásek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.pro.2010
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Civil 3D 2023
Stav: Offline
Bodů: 275
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.čer.2021 v 15:15
Zdravím,

tipl bych to na nesprávně definovaná kritéria. Zkuste toto:


H.
Zpět nahoru
KosekK Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 29.čer.2021
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autodesk Civil 3D
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.čer.2021 v 15:03
Dobrý den,
snažím se přemluvit Civil k výpočtům kubatur materiálů z příčných řezů. Navrhuji zemní val s těsnícím jádrem a chci získat objem přísypu valu nad jádro. Zkoušel jsem všemožná nastavení kritérií materiálů včetně dílčích kritérií a také podle návodu pro "
Výpočty objemů překrývajících se materiálů nebo přesahů", ale nejsem schopen dosáhnout uspokojivého výsledku ve všech řezech. Zajímavé je, že se stejné nastavení chová v různých řezech různě, vizte obrázek. Jedná se o nedodělanou funkcionalitu nebo mi to kazí nějaký topologický problém? Díky
Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 103650/PRI290621_2021-06-29_15-02-29.PNG

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 6221:Jak upravit staničení příčných řezů?
Tip 6725:Jak upravit čísla příčných řezů.
Tip 6703:Jak hromadně nastavit srovnávací rovinu všech příčných řezů?
Tip 10959:Jak v AutoCAD Civil 3D navrhnout jednotlivé příčné profily pro zemní úpravy?
Tip 13574:Tvorba zalomeného příčného řezu.
Tip 12678:Jak zobrazit výšku nivelety v příčných řezech Civilu 3D?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,674 sekund.