Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 15933 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoPodsestava ChodnikSObrubníkem-pláň při cílování

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Podsestava ChodnikSObrubníkem-pláň při cílování
    Zasláno: 19.bře.2018 v 12:26
Dobrý den
Používám tuhle podsestavu CAD Studia už nějaký čas a musím říci, že řeší spoustu věcí najednou.
Teď jsem ji poprvé použil s cílováním konce chodníku (směrově i výškově). Je to fajn, ale má to jednu mušku ... Potřeboval bych, aby sklon pláně korespondoval se sklonem povrchu.
Tedy pokud při cílování vychází příčný spád v každém řezu jiný, aby se mohl stejně měnit i sklon pláně.
Pokud to tam je, omlouvám se, ale nepřišel jsem na to, jak ...
Děkuji

J. Mantlík

Zpět nahoru
jakub_kares Zobrazit panel
Nováček
Nováček
Avatar

Přihlášen: 08.srp.2016
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Civil 3D, Infraworks
Stav: Offline
Bodů: 90
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.bře.2018 v 14:13
Dobrý den, je to tam. :)

Přejděte do vlastností šablony typických řezů a na záložce konstrukce musíte nareferencovat sklon pláně z pruhu. (zaškrtnout tlačítko a vybrat ze seznamu)
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.bře.2018 v 15:29
Děkuji
Tušil jsem, že to někde bude. Nicméně se to vždy nechová tak, jak bych si představoval ...
Správně to funguje pouze u sklonu povrchu >2% ... Buď je to tak někde nastavené nebo je tam ještě nějaká kombinace ...
Když ve Vlastnostech šablony typických řezů -> Konstrukce (typ sestavy ostatní) -> příslušná podsestava nastavím:

- a) Sklon pláně roven sklonu chodníku -> "yes" - zafunguje to správně pouze u sklonu povrchu >2%, u menších, nebo dokonce opačných spádů to nechává spád pláně, který je primárně nastaven (ať už je 0%, 1%, 2% nebo 3% - aspoň tyhle jsem zkoušel)
- b) pokud zaškrtnu "sklon pláně chodníku" a nastavím získat hodnotu z "vpravo ........... výstupní sklon pruhu" (nic jiného smysluplného tam není), pak to pláň chodníku nastaví na 2% opačným směrem, tj OD VOZOVKY !!!!
-c) pokud nastavím současně a) i b) výsledek je stejný, jako u b)

Co dělám špatně? Děkuji
J. Mantlík

Zpět nahoru
jakub_kares Zobrazit panel
Nováček
Nováček
Avatar

Přihlášen: 08.srp.2016
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Civil 3D, Infraworks
Stav: Offline
Bodů: 90
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.bře.2018 v 21:19
Ah, pardon, radil jsem trochu něco jiného než jste chtěl :)

možná je tam skutečně nějaká chyba v podsestavě. Ideální by bylo nám ji poslat na Helpdesk i s výkresem a my na to mrknem.

Samozřejmě existují i složitější cesty právě přes to referencování, ale to by obnášel pomocnou geometrii ze sirek ještě před chodníkem... to je spíš pro hračičky :)
Zpět nahoru
martinfolber Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support

Přihlášen: 26.dub.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD Civil 3D
Stav: Offline
Bodů: 1642
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.bře.2018 v 21:34
Dobrý večer,
tu podsestavu jsem dělal já...byla to taková první intravilánová podsestava a nebyly tam řešeny všechny okrajové podmínky... Vylepšovat lze pořád...:) U toho dědění sklonu si dokážu představit, že se to chová obráceně -2% x 2% klesá a stoupá...

Do té podsestavy se tedy musí sáhnout a přinejmenším opravit znaménko.
Martin Folber
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.bře.2018 v 21:44
Pánové, díky
Zítra soubor pošlu přes helpdesk

J. Mantlík

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10754:Jak omezit maximální horizontální vzdálenost cíle při cílování podsestav do šířky?
Tip 10462:Co v dialogu pro cílování, u podsestavy CS_SmerNerozdelJPruhKlopeniCZ, znamenají řádky obsahující slovo „protější“?
Tip 6428:Návrh příkopu propojeného se silnicí proměnlivou bermou.
Tip 6584:Klopení pláně zemního tělesa v AutoCAD Civil 3D.
Tip 7881:VIPKlopení zemní pláně s inflexním bodem na trase.
Tip 5972:Správné klopení pláně krajnic při návrhu silnic v Civil 3D.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,668 sekund.